Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kvůli zlomené čelisti přijde o start NHL. Pustil se do rvačky s obrem

Sport

  19:00
BUFFALO/PRAHA - Mladý hokejista Buffala Sabres Corey Tropp se pustil do bitky s mnohem vyšším a mohutnějším hráčem Jamie Devanem z Toronta. Výsledkem byla zlomená čelist a minimálně pět týdnů bez NHL. Incident navíc vyvolal hromadnou rvačku se zapojením obou brankářů.

Toronto - Buffalo. Corey Tropp v bitce se soupeřem. foto: ČTK/AP

O incidentu z přípravného duelu, který nakonec Toronto vyhrálo 5:3, má každá strana jasno. A rozhodně se neshodnou. "Devane je pořádně velký chlap. Tropp je určitě bojovník, ale o dost menší. Hráči z toho neměli zrovna radost," řekl poměrně diplomaticky trenér Sabres Ron Rolston. Jenže v Torontu naopak kroutí hlavou. A to slovy kouče Randyho Carlyla: "Podle nich je problém, že se velký chlap rval s malým. Já spíš vidím jako problém to, že mužem, jenž zinicioval bitku, byl Tropp."

Bitka Coreyho Troppa s Jamie Devanem:

Jamie Devane je těžká váha co do charakteristiky (198 cm, 98 kg), co do statistik se teprve mezi "těžké hokejové váhy" snaží proniknout, v NHL dosud nesehrál jediný duel. Jako 68. volba draftu z roku 2009 stále čeká na šanci. Tropp, druhý účastník bitky (24 let, 180 cm, 84 kg), je zase pořádným smolařem. V minulé sezoně musel kvůli zranění kolena v nižší soutěži AHL vynechat 72 zápasů! "Proto mě incident z Toronta štve nejvíc. Corey loni přišel o skoro celý ročník, teď vypadal v přípravě velmi dobře, byl zapálený do hry. A stane se mu tohle ještě dřív, než začne sezona," řekl kouč Rolston.

Tresty padly i pro hráče Toronta

Poté, co zkrvavený Tropp, který navíc utrpěl otřes mozku, odjel do kabin, se strhla rvačka číslo 2. A to se vším všudy - zapojilo se do ní všech deset hráčů na ledě včetně obou brankářů. A taky se za ni rozdávaly tresty. Kouč Buffala dostal pokutu za "výběr hráčů a vedení týmu". "Nechci ji moc rozebírat. Tohle je odpovědnost ligy. Rozhodli se tak, aby to podle nich bylo nejlepší pro NHL," uvedl Rolston.

Hromadná bitka hráčů Toronta a Buffala:

Tresty ovšem padly i pro hráče Toronta. Phil Kessel dostal stopku na tři přípravné duely za svůj úlet, kdy do soupeře začal mlátit holí. A David Clarkson dokonce na deset soutěžních zápasů - tak vysoký je automatický trest za "ilegální" opuštění hráčské lavice. Clarkson totiž takto "vystřídal", aby mohl byl při pranici na ledě. Jak naznačuje trest od NHL, za situace je - nejméně částečně - odpovědný kouč Buffala. Jeho protějšek z lavičky Maple Leafs jen dodal: "Radost určitě nemám. Na to, co se stalo po souboji Troppa s Devanem, nikdo z nás pyšný není."

Autor:

Objemné plenky mohou způsobit horší paměť
Objemné plenky mohou způsobit horší paměť

Není asi velkým překvapením, že dostatek vhodného pohybu je pro správný vývoj miminka naprosto zásadní. Jen málokdo si ale dokáže představit, co...