Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágr si možná zahraje v druhé pětce. Pomoci má při přesilovkách

Sport

  17:25
BOSTON - Legendární český hokejista Jaromír Jágr míří do Bostonu. V týmu Bruins sice nebude v pozici takové hvězdy jako v Dallasu Stars, přesto může tým táhnout. "Nepřichází sem jako spasitel, ale aby vhodně doplnil náš tým," řekl trenér Claude Julien.

Jaromír Jágr v dresu Dallasu Stars. foto: ČTK

Původně se zdálo, že Jágrovo místo určitě nebude v prvních dvou formacích, které měl jeden z hlavních favoritů na Stanley Cup stabilně sestavené. Nedalo se čekat, že je kouč rozdělí jenom kvůli Jágrovi, když dlouhodobě dobře fungují. Jágrovo místo tak mělo být ve třetím útoku mezi Richem Peverleym a Chrisem Kellym, což nejsou kdovíjací střelci. Paradox, ovšem generální manažer Peter Chiarelli byl přesvědčený, že slavný útočník přijme jakoukoli roli.

"Ano, Jags je zvyklý hrát výš. Řekl jsem mu, že máme čtyři silné pětky a že bude důležitou součástí týmu. Ale ne tou hlavní. Takže může být ve třetí formaci." Jenže v noci na čtvrtek se situace změnila. Z tábora Bruins totiž přišla zpráva, že centr druhé lajny Patrice Bergeron má otřes mozku. A jelikož mladý talent Tyler Seguin umí zahrát jak na křídle, tak uprostřed, je dost možné, že Jágr půjde do "dvojky" k Seguinovi s Marchandem. Ať tak, nebo tak, hlavní motivací Jágrova přestupu je sen o třetím Stanley Cupu, na nějž by z Dallasu sotva dosáhl.

V přesilovkách se Boston trápí

A těšit ho mohou i další věci. Například fakt, že se s ním počítá především na přesilovky, v nichž se Boston letos trápí (v jejich využívání je až na 24. místě v celé NHL). "Díky němu budeme v ofenzivě mnohem nebezpečnější," prohlásil forvard David Krejčí, s nímž by si mohl zahrát právě při početních výhodách.  "Najde se spousta věcí, které nám pomůže vylepšit. Přesilovky jsou jednou z nich. Platný bude i při hře pět na pět, při které exceluje v prostorech, kde potřebujeme přidat," dodává kouč Julien, jenž o Jágrově přínosu nepochybuje.

"Velký, silný hráč, který se těžko odděluje od puku a který je silný v rozích - přesně tohle potřebujeme. Vždycky to byl opravdový profesionál, takže nečekám, že u nás to bude jiné. Myslím, že dobře zapadne." Jágr přichází do Bostonu jako esence, která má dodat grády už tak výborně namíchanému koktejlu. Vedení hodně sází i na jeho zkušenosti, které budou silným elementem především při play-off. A také na jeho vůdčí schopnosti, jež mohou pomoct mladším hráčům.

Svědčí o tom mimo jiné slova jednadvacetiletého Seguina: "Má toho tolik za sebou... Myslím, že k němu budeme v kabině všichni vzhlížet. Pořád je to vynikající hokejista a moc nám pomůže. S ním v sestavě získáme ještě větší sebevědomí a jiskru. Každý ho bude bedlivě sledovat; je jasné, že bude šéf a skutečný lídr."

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...