Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Zbyněk Michálek rozhodl v přípravě NHL o výhře Phoenixu nad Calgary

7:40
NEW YORK - Český hokejový obránce Zbyněk Michálek rozhodl ve středečním přípravném utkání na nový ročník NHL o vítězství Phoenixu nad Calgary 3:2 v prodloužení. Prosadil se i jeho bratr Milan, který se podílel na výhře Ottawy nad Montrealem 5:2 jednou trefou a jednou asistencí. Gólman Michal Neuvirth z Washingtonu přišel v duelu s Nashvillem o čisté konto až 14 sekund před koncem.

Hokejisté Phoeynixu Coyotes, zleva Oliver Ekman-Larsson, Zbyněk Michálek a Kyle Chipchura foto: ČTK

Zbyněk Michálek v čase 63:53 vstřelil vítěznou branku ránou od modré čáry nad vyrážečku gólmana Reta Berry. Phoenix vedl díky trefám Shanea Doana a Olivera Ekmana-Larssona z druhé třetiny 2:0, ale prodloužení vynutili Lance Bouma a Corban Knight. Milan Michálek ve 38. minutě zvyšoval náskok Ottawy na 3:1. Montreal sice v utkání vedl po trefě Magnuse Nygrena, ale v ještě v úvodní části otočili stav Clarke MacArthur a Bobby Ryan. Senators po Michálkově trefě pak ve třetí třetině díky Corymu Conacherovi a Mikovi Zibanejadovi, jemuž asistoval opět Michálek, zvýšili už na 5:1.

Výsledek ještě korigoval Raphael Diaz. Neuvirth byl proti Nashvillu neprůstřelný až do času 59:46 a pochytal celkem 33 střel. Překonal jej pouze Gabriel Bourque. Za Capitals se trefil dvakrát Eric Fehr a jednou skórovali Nicklas Bäckström a Alexandr Ovečkin. Gólman Petr Mrázek odchytal celý zápas v dresu Detroitu proti Pittsburghu, ale 32 úspěšnými zákroky porážce 1:5 nezabránil. V 16. minutě jej překonal v přesilovce Jussi Jokinen, vzápětí zvýšil Pascal Dupuis a ve druhé části i Craig Adams. Ve 33. snížil Drew Miller, ale pak ještě Mrázka překonal dvakrát Chris Kunitz.

Přípravné zápasy na nový ročník hokejové NHL

Buffalo - Columbus 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 25. Leino, 50. Grigorenko, 60. Girgensons.

Washington - Nashville 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky: 5. a 27. Fehr, 25. Bäckström, 40. Ovečkin - 60. Bourque. Brankář Michal Neuvirth (Washington) odchytal 60 minut, inkasoval z 34 střel jednu branku a měl úspěšnost zákroků 97,1 procent.

Ottawa - Montreal 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 5. MacArthur, 17. Ryan, 38. M. Michálek, 44. Conacher, 49. Zibanejad (M. Michálek) - 2. Nygren, 55. Diaz.

Detroit - Pittsburgh 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Branky: 33. D. Miller - 38. a 50. Kunitz, 16. J. Jokinen, 18. Dupuis, 24. Adams. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 60 minut, inkasoval z 37 střel pět branek a měl úspěšnost zákroků 86,5 procent.

Minnesota - St. Louis 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 13. Cooke, 41. Coyle, 43. Mitchell - 50. Schwartz.

Calgary - Phoenix 2:3 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 50. Bouma, 52. Knight - 22. Doan, 38. Ekman-Larsson, 64. Z. Michálek.

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...