Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vancouver prohrává 0:3. Nic není ztraceno, věří Sedin

Sport

  18:30
LOS ANGELES (Od spolupracovníka LN v USA) - Získali Prezidentský pohár pro nejlepší tým základní části NHL. Teď však mají Vancouver Canucks starosti. V neděli prohráli v Los Angeles už třetí zápas série prvního kola Stanley Cupu. Na domácího brankáře Jonathana Quicka byl krátký i Henrik Sedin (31). „Chytá výborně, ale nic není ztraceno,“ doufá kapitán Vancouveru.

Kapitán hokejistů Vancouveru Henrik Sedin foto: ČTK

Ještě jste nevyhráli, jak jste se svými výkony spokojeni?
Ve třetím utkání jsme podali nejlepší výkon ze všech zápasů, jen výsledek se nám nelíbí. Hodně jsme stříleli, clonili jejich brankáře, ale bohužel vyražené puky neskončily na našich hokejkách. Musíme pokračovat v tomto stylu – a pak věřím, že se série zase vrátí do Vancouveru.

Kde vidíte důvody toho, že prohráváte v sérii 0:3?
Los Angeles není typické mužstvo číslo osm v pořadí, klidně mohli vyhrát celou divizi, stačilo jim neprohrát jeden penaltový souboj. Věděli jsme, že to nebude snadné a že Kings budou velmi nebezpečný tým. Celá liga je velmi vyrovnaná, a tak mě vůbec nepřekvapuje, jak dobří Kings jsou. Víme, že se jim těžko dávají góly, mají úžasného brankáře. Ale nic není ztraceno. Už několikrát týmy ztratily vedení 3:0. Nám se to málem loni přihodilo proti Chicagu.

Přestože střílíte o sto šest, brankáře Quicka se vám nedaří překonat…
Myslím, že se musíme dostat k více dorážkám a více ho rozpohybovat ze strany na stranu. Chytá výborně, ale nic není ztraceno.

Autor:

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...