Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Lvu se začátek KHL povedl. Nesmíme létat v oblacích, varuje Novotný

Sport

  8:00
PRAHA - Hokejisté Lva Praha dokázali vcelku úspěšně vstoupil do nové sezony Kontinentální ligy. Z úvodní série čtyř zápasů na kluzištích soupeřů získali sedm bodů a nyní uspěli třikrát za sebou v domácím prostředí. Kapitán Jiří Novotný si ale dobře uvědomuje, že to zatím nic neznamená. Před rokem Lev svou premiérovou sezonu v mezinárodní soutěži také dobře začal a poté osmkrát za sebou prohrál.

Lev Praha - Nižnij Novgorod. Zleva Niko Kapanen z HC Lev Praha, Jarkko Immonen a Georgij Gelašvili z Nižného Novgorodu a Jiří Novotný z HC Lev Praha foto: ČTK

"Zatím jsem spokojený nad míru, ale nechci to zakřiknout. Loni jsme měli také výborný start, pak přišla série proher a měnili se trenéři. Dostávali jsme se z toho horko těžko," řekl Novotný po výhře nad Dynamem Moskva 2:1. "Nesmíme lítat v oblacích, ale házet výhry za hlavu. Mohli bychom hodně rychle spadnout na zadek," uvedl mistr světa z roku 2010. Lev zatím doma porazil Podolsk, Nižnij Novgorod a teď šampiona z předešlých dvou let.

"První dva zápasy byla povinnost s takovým týmem, který máme, v domácím prostředí vyhrát. Teď jsme zvládli Dynamo a v pondělí nás čeká Kazaň, kterou budeme chtít taky porazit," řekl Novotný jasně. Pražané si totiž podle něj uvědomují, že tabulka je stále hodně vyrovnaná. "Jednou prohrajete a jste na osmém devátém místě. Chce to sbírat body pořád," uvedl. Z elitních týmů KHL ale podle Novotného strach Lev nemá.

"My si věříme na každého. Tým se posílil a na tribuně nám sedí hráči, kteří by kdekoliv jinde hráli," poukázal Novotný na kvalitu a šířku kádru českého mužstva. Na třetí zápas Lva přišlo do Tipsport areny téměř sedm tisíc diváků, poprvé tak byla solidně zaplněná. "Potěšilo mě to a všem, kteří přišli, za to děkujeme. Jak je vidět, tak zatím nám začátek vyšel, tak snad přijdou i v pondělí, kdy nás čeká Kazaň. Další z elitních týmů KHL," dodal Novotný.

Autoři: ,