Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Uzdraví se Pavelec? Hokejisty raději posílí gólman Jakub Kovář

Sport

  23:23aktualizováno  5. května 0:24
STOCKHOLM - K hokejové reprezentaci na mistrovství světa by se měl v neděli připojit brankář Jakub Kovář. Reprezentační kouč Alois Hadamczik se jej rozhodl povolat do dějiště turnaje pro případ, že by se plánovaná jednička Ondřej Pavelec nedal zdravotně do pořádku. Pavelec má blíže nespecifikované zdravotní problémy od úterý, kdy se k týmu v Praze připojil.

České Budějovice - Vítkovice. Jakub Kovář z Českých Budějovic foto: ČTK

Pavelec má blíže nespecifikované zdravotní problémy od úterý, kdy se k týmu v Praze připojil. Hadamczik po utkání se Švédskem, který Češi prohráli 1:2, přiznal, že se pro jistotu rozhodl povolat i Kováře, jenž byl v přípravě týmu před MS, ale v závěru onemocněl. "Lékaři i fyzioterapeuti mě ujišťují, že bude (Pavelec) v pořádku a bude schopen chytat, musíme se ale připravit i na možnost, že by se tak nestalo. Jsou různé věci, které mohou nastat a člověk s tím musí počítat a ne je pak honit na poslední chvíli," řekl Hadamczik.

K TÉMATU

Pavelec v sobotu nebyl na ledě a trénovat nebude ani v neděli. "Pak už by měl začít a během dvou dnů by mělo být všechno v pořádku. Pro jistotu tu ale chceme mít i Kováře," uvedl kouč. Národní tým se musí připravit i na možnost, že by se jeden z dvojice současných gólmanů Alexander Salák - Pavel Francouz zranil.

Pavelec totiž momentálně není schopen ani usednout jako dvojka na střídačku. "Věřím, že Ondra bude zdravý, půjde do branky a ukáže své kvality. Kdyby ale naskočil do tréninku a nemohl chytat, tak bychom napsali Kováře," uvedl Hadamczik, který s Kovářem i telefonicky mluvil. Již nyní je ale jisté, že v pondělí proti Švýcarsku bude opět chytat Salák.

Autor: