28. srpna 2014 7:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Za méně než dva tisíce rok bez hokeje. Na sázky lákal přes Facebook

Předseda disciplinární komise ČSLH Karel Holý. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda disciplinární komise ČSLH Karel Holý. | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Měl vsazeno a opakovaně lanařil protihráče k ovlivnění výsledku utkání. Přesto tvrdil, že šlo jen o nepovedený žert. To nezletilý P. S., hokejista budějovického juniorského týmu, zopakoval i ve středu před svazovou disciplinární komisí. Ta se na základě komunikace obou hráčů na Facebooku rozhodla mladíka potrestat ročním zákazem činnosti.

Padla původní verze, že P. S. kontaktoval brankáře Litvínova Patrika Spěšného jedinou SMS zprávou. Podle informací serveru Lidovky.cz měla disciplinární komise při śtředečním jednání k dispozici přepis jejich facebookové korespondence. Po negativní reakci na první zprávu přemlouval mladý hokejista ke zhoršenému výkonu soupeřova brankáře opakovaně.

Špičkování? Kamarádi nebyli

"Proti obviněnému hovořilo i to, že mezi oběma hráči nebyl žádný přátelský vztah, který by podpořil jeho verzi o nevinném špičkování," řekl mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Sedmnáctiletý hráč českobudějovického Motoru se přiznal, že měl na páteční utkání třetího kola juniorské extraligy vsazeno. Podle informací serveru Lidovky.cz nebyl na tiketu vyšší vklad než dva tisíce korun. Favoritem utkání byl přitom Litvínov, což se projevilo i na vysokém kurzu 4,5:1 při výhře hostů.

SÁZKAŘSKÝ SKANDÁL V HOKEJI

Horní trestní sazba pro mladistvé hokejisty je zastavení činnosti na osmnáct měsíců. "Pro trest ve dvou třetinách sazby se disciplinární komise rozhodla zejména s přihlédnutím k dosavadní bezúhonnosti hráče," píše se v tiskové zprávě. Hokejista může po polovině trestu zažádat o jeho změnu na podmíněný.

Hokejový šéf bude jednat se sázkovkami

"V jeho prospěch naopak hovořilo to, že žádný z předložených usvědčujících důkazů nepopíral a ke všemu se přiznal," doplnil Zikmund. Na odvolání mají teď právní zástupci obviněného (rodiče) patnáct dnů.

Hokejový svaz se neobává, že by celá kauza měla hlubší podhoubí. Přesto bude jeho prezident Tomáše Král iniciovat schůzku se zástupci sázkových kanceláří, aby zvážily zrušení sázek na mládežnické soutěže.

Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!