2. května 2008 13:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Hokejový trenér Venera se vrací do Zlína

Zdeněk Venera má za sebou skvělou sezonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Venera má za sebou skvělou sezonu. | foto: ČTK

ZLÍN Novým trenérem extraligových hokejistů RI Okna Zlín se stal Zdeněk Venera. Jeho asistentem bude Rostislav Vlach, jenž vedl tým po prosincovém odchodu Ernesta Bokroše. Padesátiletý Venera, který v uplynulé sezoně vybojoval s Karlovými Vary překvapivě stříbrné medaile, podepsal ve staronovém působišti smlouvu na dva roky.

Do Zlína, kde strávil většinu hráčské, trenérské i funkcionářské kariéry, se vrací po tříleté přestávce.


Naposledy působil Venera ve Zlíně před odchodem do Karlových Varů ve funkci generálního manažera. "Vracím se do kvalitního klubu a známého prostředí. Loňská sezona se Zlínu nevydařila. Klub má ale kvalitní zázemí, proto jsem si nesmírně vážil této nabídky," uvedl Venera na dnešní tiskové konferenci. Karlovy Vary opustil po úspěšném angažmá, které vyvrcholilo bojem o titul, v němž Západočeši podlehli v sedmi zápasech favorizované Slavii.
"Tři roky v Karlových Varech byly tak akorát. Tím, že jsme se dostali do finále, tak se pohled veřejnosti změnil. Ale myslím si, že doba mého působení ve Varech byla dostatečná," uvedl Venera, jenž bere svoje další působení ve Zlíně jako velkou výzvu.

ČTK