Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Hokejovým finále žijí i ocelárny a hutě

Sport

  15:18
OSTRAVA - Zaměstnanci největších tuzemských hutních společností Třineckých železáren a Evraz Vítkovice Steel žijí ocelářským derby ve finále hokejové extraligy. Kvůli zápasům si někteří lidé dokonce mění směny. Obě hutě jsou hlavními sponzory klubů z Třince a Vítkovic. Třinecké železárny jako odměnu pro klub a fanoušky připravují výstavbu nové hokejové haly.

Vítkovice - Třinec (fanoušci Třince) foto: ČTK

Pro zaměstnance Třineckých železáren pracující v těžkých provozech je finále a případný zisk titulu velkou odměnou. "Hokej je v Třinci hlavní fenomén. Když se potkávám s lidmi, tak tím opravdu žijí. Když jdu po ulici, v obchodě, zastavují mě, ptají se na detaily, novinky, vyjadřují podporu a mají radost, že hrajeme tak dobrý hokej," popsal situaci ve městě místopředseda dozorčí rady Třineckých železáren a současně prezident hokejového klubu Ján Moder.

"Samozřejmě skalní fanoušci si mění směny, aby se mohli dostat na zápasy, protože u nás se dělá v nepřetržitém provozu," dodal. Mezi firemní benefity patří například možnost výhodnějšího nákupu permanentky na celý ročník. A hodně lidí toho využívá. Odměna? Nová hala v Třinci Také v Evrazu Vítkovice Steel (EVS) je nyní extraligové finále tématem číslo jedna a firma je na výkony hokejistů pyšná.

"Je to samozřejmě příjemný fakt. Jsme hrdí na to, že tým, který podporujeme, dosahuje takových výsledků. Tím spíše, že zřejmě nikdo takové umístění na počátku sezony nečekal," konstatoval mluvčí EVS Jaromír Krišica. Mezi zaměstnanci je o zápasy rovněž velký zájem. Vedení firem mezi sebou žádnou sázku o to, kdo vyhraje titul, neuzavřela.

V Třinci se navíc už mohou těšit. Jako odměnu dostanou fanoušci novou halu. Na její přípravě pracují právě odborníci z Třineckých železáren, kteří chystají podklady pro její stavbu. Společnost se také bude finančně podílet na jejím vybudování. "Samozřejmě není v našich silách postavit halu jenom z našich vlastních zdrojů, budeme muset něco získat z veřejných zdrojů," konstatoval Moder.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...