Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vítkovice selhaly i doma. Cítily však křivdu

Sport

  22:35
OSTRAVA - Hokejisté Vítkovic potvrdili, že se jim ve finále extraligy vůbec nedaří na domácím ledě. Ani v osmém zápase soubojů o zlato v play off od roku 1993 před vlastním publikem nezvítězili a po porážce 1:4 s Třincem se jim i při páté finálové účasti začíná rozplývat sen o prvním zisku titulu po dlouhých třiceti letech.

ilustrační foto foto: ČTK

Ostravané dnes sice vedli, ale Třinec posadila na koně využitá přesilovka pěti proti třem v 18. minutě, kvůli níž cítí Vítkovice křivdu. Při pobytu Romana Tomase na trestné lavici podrazil třinecký Martin Lojek vítkovického kapitána Jiřího Burgra, který zasáhl soupeře při pádu vysokou holí. Sudí Vladimír Šindler trestal jen tento zákrok.

"Ještě teď jsem to nevstřebal, protože podle mého názoru jsme měli hrát čtyři na čtyři, a místo toho jsme hráli ve třech proti pěti. O to víc to mrzí, že jsme začali dobře, vedli jsme 1:0 a byli jsme na koni a taková situace..." těžko hledal slova po zápase Burger. "Já vím, že rozhodčí jsou také lidi, ale myslím si, že tohle by se ve finále stát nemělo."

Čtěte také

Údiv po rozhodnutí u Burgra rychle vystřídaly emoce, ale u sudích se marně dožadoval změny rozhodnutí. "Já jsme v tu chvíli měl tep asi 250 a tak vytočený jsem snad ještě nebyl. Cítil jsem v tu chvíli strašnou křivdu. Byl to hodně důležitý moment. Všichni jsme byli přesvědčení, že se bude hrát čtyři na čtyři, a k údivu asi všech to bylo jinak. Třinec to umí a gól dal," doplnil Burger.

"Na druhou stranu nechci snižovat výkon Třince. Hrál dobře a zaslouženě asi vyhrál. Ale takový moment ve finále, to je škoda." Trefa Martina Růžičky v přesilovce pěti proti třem Vítkovice srazila a Třinec od druhé části kraloval. Zahrozil ještě v oslabení a pak díky trefě Jiřího Polanského z 26. minuty získal vedení 2:1. "Zacloumalo to s námi.

Když se Třinec dostane do vedení, tak jeho sebevědomí ještě naroste. Oni jsou sebevědomí i takhle. Prostě potom byli ve zbytku zápasu lepší," uznal Burger. Obrat z 0:3 na zápasy ještě v české nejvyšší soutěži nikdo nedokázal, ale Vítkovičtí nad tím aktuálně nepřemýšlí. Podobně ani nad možnou ztrátou už páté finálové série v historii play off. Myslí jen na sobotní odvetu za dnešek.

"Je to samozřejmě těžké za stavu 0:3. Je proti nám rozjetý, silný soupeř. Už teď po zápase jsme si řekli, že co bylo, to hodíme za hlavu a už to nevrátíme. Budeme koukat jen na ten zítřejší zápas a uděláme všechno pro to, abychom ho uhráli. Přijde zase hodně lidí, takže to chceme vyhrát pro ně," dodal Burger.

Podobně smýšlel i bek Lubomír Vosátko. "Zítra potřebujeme vyhrát. Nic není nemožné, rozhodně to nevzdáme. Uděláme všechno pro to, abychom uspěli. Myslím, že si to zaslouží diváci, my hráči i celé Vítkovice. Na hřišti necháme všechno," slíbil.

"Měli jsme dneska dobrou taktiku. Hráli jsme aktivně, snažili jsme se všechno tlačit na branku, to byl náš úkol. Soupeř však naše pokusy velice dobře blokoval, možná byl i trochu důraznější a šťastnější," uvedl Vosátko.

Finálová výhra je pro Vítkovice nadále zakletá. Větší kluziště v ostravské ČEZ Aréně pro soupeře nevýhodou nebylo. "Oni mají dobré bruslaře. Věřili jsme, že to na našem velkém hřišti půjde lépe, že se budeme po mantinelech dostávat více k nim do třetiny, ale bohužel to nevyšlo. Nějaké šance jsme měli, ale góly z toho nepadly," dodal Vosátko.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!