Houpačka se naklonila ke Slavii

20:13
KARLOVY VARY - Hokejisté Slavie Praha zvítězili ve třetím finálovém utkání extraligy na ledě Karlových Varů 4:3 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy. Hosté otočili dnešní duel v poslední třetině díky brankám Jaroslava Bednáře a Igora Rataje.

V Karlových Varech to byl pořádný boj. foto: ČTK

Slávisté tak přeťali letošní nedobytnost karlovarského stánku. Ten zažil opravdu neuvěřitelnou houpačku. Nejprve se totiž domácí ujali vedení 1:0. Slavia během tří minut ještě v úvodní části dokázala strhnout dvěma brankami vedení na svou stranu. Karlovy Vary ale potvrdily, že mají brilantní druhou třetinu, a v ní se opět ujaly vedení 3:2. Závěrečná třetina patřila znovu hostující Slavii, která dala výsledku už konečnou podobu 4:3. V sérii pak vede 2:1 na zápasy.

Čtvrtý duel se hraje ve středu opět na západě Čech.

Výsledek:
Energie Karlovy Vary - Slavia Praha 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Kristek (Melenovský), 33. Kumstát (Grof), 38. Kristek (V. Polák) - 12. Bednář (Kadlec), 15. Červenka (D. Hruška), 50. Bednář (Kadlec), 52. Rataj (Klepiš). Rozhodčí: Turčan, Hodek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4680 (vyprodáno).

Stav série: 1:2.