Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Jágr má 200 bodů v play off. Asistoval a Florida vyrovnala sérii na 2:2

8:00
NEW YORK - Jaromír Jágr zaznamenal v play off NHL jako pátý hokejista dvoustý bod. Český útočník asistoval u první branky Floridy, která uspěla na ledě New Yorku Islanders 2:1 a vyrovnala stav série prvního kola na 2:2. Stejným výsledkem 2:1 vyhrála i Philadelphia, za níž poprvé v letošních vyřazovacích bojích startoval Michal Neuvirth.

Jaromír Jágr při zápasu s New York Islanders. foto: AP

Jágr v play off nedal gól už 34 zápasů a Florida se souží. Vyrazí ‚68‘ na zteč?

Jágr, který v předchozích třech zápasech vyšel naprázdno, si jubilejní bod připsal v prostřední třetině, kdy v přesilové hře přihrál zpoza branky skórujícímu Teddymu Purcellovi.

Domácí ještě před druhu sirénou vyrovanali trefou kapitána Johna Tavarese, ale důležitou výhru vystřelil Floridě v čase 49:25 Alex Petrovic.

Neuvirth odvrátil konec sezony

Rodák z Ústí nad Labem Neuvirth pomohl Flyers 31 zásahy k odvracení konce sezony a byl hlavním strůjcem snížení série na 1:3.

Philadelphia vedla ve 24. minutě brankami Shayna Gostisbehera a Andrewa MacDonalda a hlavně skvělými zákroky Neuvirtha, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Českého gólmana připravil o čisté konto až v úvodu závěrené třetiny T.J. Oshie, ale více už Neuvirth lídru základní části nedovolil. Radost z výhry kalí Flyers jen zranění Scotta Laughtona, který po nárazu na mantinel opustil hrací plochu na nosítkách.

Hemský přiblížil k postupu Dallas

Krůček od postupu do druhého kola je Dallas, který zvítězil 3:2 na ledě Minnesoty a vede 3:1 na zápasy. Domácí si ve druhé třetině dvakrát vypracovali jednobrankový náskok, o který vždy přišli v oslabení.

V prvním případě po trefě Aleše Hemského z pravého kruhu. Stars se dostali poprvé do vedení ve 39. minutě brankou Jasona Spezzy a výsledek udrželi až do závěrečného hvizdu.

Výsledky NHL:

Východní konference - 4. zápasy:

Philadelphia - Washington 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 6. Gostisbehere, 24. MacDonald - 43. Oshie. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,88 procenta. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth, 2. Gostisbehere, 3. Simmonds (všichni Philadelphia). Stav série: 1:3.

New York Islanders - Florida 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 40. Tavares - 36. Purcell (Jágr), 50. Petrovic.