Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Jágr po zranění nastoupí už proti Winnipegu

Sport

  9:14aktualizováno  19:25
VORHEES (USA) - Hokejový útočník Jaromír Jágr se vrátí na led už v dnešním domácím zápase Philadelphie proti Winnipegu. Devětatřicetiletý nejproduktivnější Evropan historie NHL si před deseti dny v duelu s New Jersey obnovil problémy s třísly a k léčení využil přestávku soutěže pro Utkání hvězd. V pondělí po pauze absolvoval se spoluhráči celou přípravu v klubovém tréninkovém centru ve Vorheesu v New Jersey.

Jaromír Jágr na střídačce foto: ČTK

"Měli jsme první trénink po týdnu, takže se nikdo necítil moc dobře. Protože pro hokejisty je to dost dlouhá přestávka. Během sezony to určitě pomůže, protože se člověk odreaguje od hokeje. Já osobně jsem byl zraněný předtím, než byla tahle přestávka, takže uvidím, v úterý se rozhodnu, jestli budu hrát, nebo ne," řekl po tréninku zpravodaji ČTK. O několik hodin později po ranním rozbruslení pak oznámil, že do utkání proti Jets naskočí. Jágr teď žádné bolesti necítí. Sám ale říká, že při hře je všechno jiné než na tréninku. Během přestávky byl ve Filadelfii a léčil se. Trochu také bruslil. "Pět dní je hodně, pokud by zítra začalo play off. Ale myslím si, že jinak je v pořádku si odpočinout, pročistit si mysl, protože to člověku pomůže později; během play off, nebo před ním," uvedl.

Na zranění není Jágr zvyklý

Když se ho američtí novináři ptali, zda ho zranění frustruje, odpověděl, že takové slovo by nepoužil. Podle Jágra je spíše frustrující, když člověk nedokáže hrát to, na co má. Dostat se do vrcholné formy je totiž těžké, i když člověk necítí žádnou bolest, podotkl. O to víc jej mrzí, že se zranil, zrovna když se do takové formy dostal.

"Chci hrát každý zápas. Přál bych si, aby se mi vyhýbala zranění a mohl jsem hrát každý zápas. Z nějakého důvodu je to ale tuto sezonu jinak. Nejsem na to zvyklý. Předchozích sedm let jsem nepropásl ani jeden zápas. Možná proto to nenesu nejlépe. Jsem příliš netrpělivý," řekl Jágr, který v této sezoně vynechal kvůli zranění osm zápasů.

Po návratu do zámoří po třech letech v KHL v dresu Omsku si zatím ve 40 zápasech připsal 34 bodů za 12 branek a 22 asistencí.

Autor:

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...