Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Rupp salutoval jako Jágr. Měj respekt, soptil Hartnell

Sport

  19:20aktualizováno  21:02
PHILADELPHIA/PRAHA - Byl pod drobnohledem tří desítek kamer. Na stadionu bylo přes čtyřicet tisíc diváků. Když při Winter Classic Mike Rupp, útočník New Yorku Rangers, oslavil svůj gól do sítě Philadelphie Flyers salutováním, rozpoutal vlnu emocí. Toto gesto je totiž v NHL spojené s Jaromírem Jágrem.

Rangers: Mike Rupp foto: Web New York Rangers

Jágr - salut je už v NHL jasný vzkaz. Nejproduktivnější Evropan historie NHL slaví branku.

Mike Rupp ve druhé třetině snížil na 1:2. Na oslavu zasalutoval, čímž napodobil Jágra. Tím naštval další hráče Flyers. Po přestávce k němu přijel Scott Hartnell, druhé křídlo Jágrovy formace, a podle reportéra televize NBC Ruppovi řekl: "Ukaž trochu respektu. Jágr je budoucí člen Síně slávy." Rupp ale s úsměvem tvrdil novinářům něco jiného. "Popřál mi všechno nejlepší do Nového roku. A já jemu také." Vzápětí ale dodal. "Upřímně řečeno, nevím, co říkal. Byl ale s něčím nespokojený."

Sám Jágr celou záležitost vzal se svým typickým nadhledem. "Já s tím nemám problém - není to můj podpis. Prostě tak slavím gól. Možná to dělá taky. Nevím, nedává tolik branek," zasmál se Jágr gestu Ruppa, který v zápase vstřelil dvě branky, ale předtím za 14 zápasů v této sezoně skóroval jen jednou. "Ještě s nimi budeme hrát třikrát. Myslím si, že nějaký gól dám a taky mu zasalutuju," dodal Jágr.

Rupp se vyjádřil na svém blogu na oficiálním webu soutěže NHL.com. "Ptá se mě na to teď každý. Nechal jsem jenom průchod emocím. Byl jsem rád, že jsem nás vrátil do utkání," řekl urostlý forvard.

Jágr utkání nedohrál, už v první třetině odešel do šatny. Pak už nastoupil jen do dvou střídání. Zbytek utkání sledoval ze střídačky.

Zranění nohy si přivodil při samostatném úniku, ve kterém ho vychytal brankář Lundqvist. "Mám z minulého zápasu pochroumanou nohu a trošku to nateklo. Pak se to na konci první třetiny zhoršovalo a zhoršovalo. Chtěl jsem se vrátit, ale nemohl jsem bruslit na sto procent. Usoudil jsem, že bych týmu nepomohl," citoval Jágra server NHL.com.

Nakonec se ukázalo, že jde o zranění levého třísla, které jej podle agentury AP vyřadí ze hry na sedm až deset dnů.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!