Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágr s Arťuchinem? '68' míří do Petrohradu

Sport

  10:14aktualizováno  10:54
PRAHA - Ještě ani neutichl oslavný řev po zisku bronzových medailí a už je tu první zpráva o dalším angažmá nejlepšího útočníka právě skončeného 75. mistrovství světa na Slovensku - Jaromíra Jágra. I přes silné vábení ze zámořské NHL by podle informací deníku Sport měla hvězdná osmašedesátka zamířit na další sezonu do nejbohatšího evropského celku - SKA Petrohrad, ve kterém působí jako trenér Miloš Říha a za který hraje ruský obr Jevgenij Arťuchin.

Česko - Rusko (Jágr slaví bronz). foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Hned po posledním zápase českým novinářům Jaromír Jágr s bronzovou medailí vyprávěl, jak se těší na dovolenou a to, kde bude hrát momentálně řešit nechce. Jedním dechem ale dodal, že co má stát, stane se. Podle všeho tomu osudu výrazně napomáhal už během světového šampionátu...

DÁLE K TÉMATU

Podle pondělního vydání deníku Sport je totiž naspadnutí přesun nejlepšího útočníka MS do SKA Petrohrad. Důvody? Vztahy s Omskem údajně podle agenta Jágra pro Rusko Jaroslava Zídky vychladly a jednání se příliš neposouvala, s NHL koketuje slavná osmašedesátka zatím jen ve zdvořilostních frázích.

SKA PETROHRAD

V Petrohradu, který je považovaný za nejbohatší hokejový klub v Evropě, bude od nové sezony jako kouč působit Miloslav Říha, který naposledy vedl Spartak Moskva s Dominikem Haškem a následně dotáhl Atlant Mytišči až do finále KHL.

V klubu působil v poslední sezoně také český útočník Petr Průcha, se kterým hrál Jágr v jedné lajně už v NY Rangers. A také ruský pořízek Jevgenij Arťuchin, který ve vzájemném osmifinálovém souboji zranil Karla Rachůnka a Milana Michálka a kterého označil sám Jágr za monstrum.

Naopak nejbohatší hokejový klub v Evropě podporovaný plynárenským gigantem Gazprom se do jednání pořádně obul. Podle ruských médíí už má být ruka v rukávu, což ale pravda není. "Nechci to komentovat, že ale jednání pokračují není žádným tajemstvím," řekl deníku Zídek. Petrohrad má v rukávu několik es.

Za prvé Jágrovi nabízí údajně roční plat 4,5 milionů dolarů (bezmála 80 milionů korun). Za druhé Petrohradu šéfuje Alexander Medvěděv, který je zároveň prezidentem celé KHL. A za třetí? Pokud se obě strany domluví, je možné, že by Gazprom v budoucnu pomohl i Jágrově mateřskému klubu Kladnu, který bojuje s existenčními problémy a kterému bude hvězdná osmašedesátka nově od následující sezony šéfovat.

To jsou silné trumfy pro jednání, co říkáte? I když fanoušci by raději viděli Jágra v zámoří. O Jágra má zájem Montreal, již dříve po něm zatoužil Edmonton a zdvořilostní námluvy proběhly i mezi Jágrem a Pittsburghem. Jak nakonec vše dopadne?

JÁGR A NHL

O Jágra údajně zatoužil slavný Montreal Canadians, hvězdný útočník během šampionátu obrušoval hrany napjatého vztahu i s Pittsburghem Penguins. Již před dvěma lety měla česká osmašedesátka blízko angažmá v Edmontonu Oilers.

Každopádně pro Montreal hovoří fakt, že Jágr vždy mluvil o tom, že by rád vyzkoušel angažmá v kanadském celku, kde je hokej téměř náboženstvím a navíc si na šampionátu báječně rozumněl v jedné pětce s Tomášem Plekancem, elitním centrem slavného klubu.

Pittsburgh by měl nejspíše velké problémy svého bývalého kapitána zaplatit, navíc by musel obětovat některého z hráčů v prvních dvou pětkách, Edmonton naopak buduje nový, mladý tým s výhledem na budoucnost.