Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jágr se otevřel fanouškům: Vy jste moje děti

Sport

  7:30
KLADNO/PRAHA - Popularita Jaromíra Jágra během výluky NHL ještě sílí. Hokejová legenda v extralize hájí barvy svých kladenských Rytířů a fanoušci hltají každý její pohyb. Tím víc, že své soukromí poodkrývá na sociální síti Facebook.

Jaromír Jágr se připravuje na Kladně na sezonu v NHL, kterou odehraje v dresu Dallasu. foto: ČTK

Jágr si ho během své hvězdné kariéry vždy snažil spíš chránit. To se mění až nyní, kdy je mu čtyřicet let. Přibližně od začátku listopadu výrazně zvýšil osobní aktivitu na Facebooku, kde už má přes padesát tisíc fanoušků.

Uprostřed noci například sděluje, že míří trénovat na zimní stadion či komentuje rozchod s přítelkyní Innou Puhajkovou. Snad pod každým jeho příspěvkem se objeví tisíce komentářů ostatních. Po takovém zájmu označil své příznivce za "hokejovou rodinu" – a pravidelně je tak oslovuje.

Naposledy prozradil své recepty z hokejové kuchyně. Dvacetiminutovým videem všem ukázal, v čem spočívá jeho fyzická kondice. Důkladně popsal několik cvičení, které absolvuje se závažím na nohou či dvacetikilovou vestou.

"Kdybych měl malýho Jágříka, tak bych to říkal jen jemu. Jenže ho nemám - děti jste pro mě vy a rád se s vámi podělím," vysvětlil v reportáži. "Čekám na vaše reakce, jestli vás zajímá ještě něco dalšího," dodal.

O tom, že by tyto činy Jágrovi ještě zvedly popularitu, pochybuje Jan Polák z agentury Ipsos Tambor. Ta se dlouhodobě zabývá sílou jednotlivých značek na trhu. "Myslím, že už je populární dost," řekl LN. "Pro mladé, určitou cílovou skupinu, to však význam má."

Jágr je jako Gott

Kam až tedy jeho oblíbenost sahá? "Přirovnal bych ho ke Karlu Gottovi," uzavřel Polák.

Z Jágrova téměř bezedného marketingového potencionálu se maximum snaží vytěžit i jeho kladenský klub. Prodává suvenýry se slavným číslem 68: například trika, dresy či čepice.

"Vše, co je s Jaromírem Jágrem, jde na dračku. Třeba o dresy dalších posil z NHL takový zájem není, on je válcuje," přiblížil tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral.

Jágr bezpochyby prodělal další proměnu. Krokem, který směrem k fanouškům ještě nikdy neudělal. "Tak otevřený veřejnosti nikdy nebyl," potvrdil jeho někdejší osobní trenér Marian Jelínek.

V okolí byl známý tím, že si chránil nejen soukromí, ale i individuální přípravu. "Na stará hokejová kolena chce své poznatky asi předat mladým," vytušil Jelínek.

Český fenomén má svým nástupcům bezesporu co nabídnout. Vždyť vyhrál Stanley Cup, mistrovství světa i olympijské hry. Obecně je považován za jednoho z nejlepších hokejistů historie, což si vydobyl tvrdou prací.

Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA
Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA

Maminko, svědí! Trápí vaše dítě citlivá a suchá pokožka? Bojujete s atopickým ekzémem? Právě teď má 20 testerů možnost vyzkoušet zklidňující a...