Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vstávej, jdeme na led, popisuje Jágrův synovec noční tréninky

Sport

  7:00
PRAHA - Jak je známo, Jaromír Jágr často trénuje po večerech i nocích. Většinou však s sebou mívá doprovod - svého synovce Jiřího Kallu. Junior kladenských Rytířů se snaží čerpat maximum ze zkušeností strýce - jednoho z nejlepších českých hokejistů všech dob.

Jaromír Jágr se připravuje na Kladně na sezonu v NHL, kterou odehraje v dresu Dallasu. foto: ČTK

A mladý útočník si příbuzenský vztah se slavným hráčem užívá. "Určitě je to hezké. Kdo by to nechtěl?" řekl devatenáctiletý Kalla v rozhovoru pro LN. Na jednom z Jágrových videí, na kterých fanouškům na sociální síti Facebook ukazuje své individuální tréninky, se právě objevil i Kalla. Jako pomocník při několika cvičeních.

Jágr se otevřel fanouškům: Vy jste moje děti

"Promiňte, že jste na tento sestřih museli čekat tak dlouho. Jirkovi jsem slíbil, že budeme natáčet, až dá gól. Bohužel jsem nečekal, že to bude trvat tak dlouho. Dal ho po třech měsících na ledě," představil Jágr svého synovce s typickou dávkou humoru. "Komunikaci bych rozdělil do dvou rovin. Mluvíme spolu rozumně, pak si ale umíme udělat srandu. Takový Jarda prostě je," přiblížil Kalla.

Jenže mladý Rytíř při těchto trénincích svému strýci jen neasistuje. Tvrdě na nich pracuje a snaží se těžit z každé Jágrovy rady. A to se tréninky mnohdy odehrávají až dlouho po půlnoci. "Většinou začínáme v devět večer, někdy však i ve dvě ráno. Kolikrát mě vzbudí telefon, že mám být za půl hodiny na ledě," popsal Kalla s úsměvem. "Před sezonou jsem s ním chodil pokaždé. Teď se snažím vždy, kdy můžu."

Podstupuje ta samá cvičení, Jágr však při nich používá i různá závaží. Například dvacetikilovou vestu. "Pochopitelně mám zátěž menší. Musím vše přizpůsobit svým fyzickým parametrům," dodal junior.

Většina lidí mu závidí

Jágr je mimo jiné i spolumajitelem kladenského klubu, možnou protekci ale Kalla vylučuje. "Žádné výhody nemám, nejsou ani možné. Trenér samozřejmě ví, kdo jsem, ale nestará se o to." To dokazuje i to, že mezi juniory, kteří se v létě připojili k hlavnímu týmu, Kalla nebyl.

Být Jágrovým synovcem však má i své stinné stránky. "Mé okolí bych rozdělil na dvě části. A ta větší mi závidí a nemá mě ráda," poznamenal Kalla. S tím se už však sžil. "Je to jejich věc. Já takové lidi ignoruji. Moji opravdoví kamarádi příbuzenský vztah s Jardou neřeší."

Když se Kalla začátkem srpna roku 1993 narodil, Jágr už byl dvojnásobným držitelem Stanley Cupu. Jeho věhlasná kariéra pak motivovala i mladého Kallu. Chtěl být hokejistou jako jeho slavný strýc. "Byl to samozřejmě jeden z hlavních aspektů, proč jsem začal hrát hokej," vybavuje si.

Stále však sní o tom, že by se se slavnou "68" potkal v jednom týmu. "Jeho spoluhráči totiž mají dvakrát více bodů, než bez něj. Rád bych si s ním zahrál." Pokud se Kalla prosadí do hlavního mužstva Rytířů, má velkou šanci, že se mu sen splní. Jágr totiž i ve čtyřiceti letech v extralize kraluje. A vládnout by mohl ještě několik sezon, tedy pokud je nestráví v NHL.