Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Jágr stále netrénuje. Stihne v Devils start NHL?

Sport

  12:31
Blíží se první říjen, start nového ročníku slavné NHL, a fanoušci hokejisty Jaromíra Jágra znervózněli: "Stihne Jarda začátek soutěže?" Jednačtyřicetiletý český útočník totiž zase vynechal trénink New Jersey Devils a nebude hrát ani v pondělním přípravném zápase v Montrealu.

Jágr v dresu New Jersey Devils. foto: ČTK/AP

Jágr se po letním podpisu smlouvy zapojil do přípravného kempu svého nového klubu, jenže na ledě se spoluhráči byl jen krátce. Z prvního tréninku odstoupil po deseti minutách kvůli blíže nespecifikovaným bolestem v dolní části těla. Pak týden netrénoval vůbec, minulou středu a čtvrtek se připravoval individuálně.

Trenér Peter DeBoer doufal, že to znamená návrat hvězdného útočníka. Jenže v neděli v Newarku Jágr znovu na tréninku chyběl. Určitě nebude hrát ani pondělní duel v Montrealu, ale možná by mohl absolvovat alespoň rozbruslení před zápasem.

"Už se to blíží," řekl kouč zámořským novinářům ohledně Jágrova plnohodnotného zapojení do tréninkového procesu. "Věřím, že bude připravený na první zápas v sezoně. To je můj názor. Ideálně bych ho chtěl vidět ve jednom či dvou přípravných zápasech, ale to není podstatné. Doufám, že začátek soutěže stihne."

Víc informací o zdravotním stavu nejproduktivnějšího Evropana v dějinách NHL není. DeBoer příliš neobjasnil ani to, zda Jágr bude na pondělním předzápasovém tréninku.

"Ještě nebylo učiněno definitivní rozhodnutí," uvedl pouze trenér Devils.

Někteří fanoušci týmu s ďábelským znakem na dresu se tak obávají toho, jak zvládne český veterán velkou porci zápasů v sezoně, když zatím nedal víc než deset minut tréninku. Na druhou stranu je může těšit alespoň spolupráce v prvním útoku mezi Patrikem Eliášem a Damienem Brunnerem. Švýcar si zřejmě díky tomu vyslouží v New Jersey smlouvu.

"Mezi nimi to funguje. V téhle fázi tréninkového kempu se zaměřuji spíš na dvojice. Pak budeme řešit, koho přidat třetího, aby zapadl," podotkl DeBoer.

New Jersey bude hrát ještě další dva přípravné duely - v úterý a ve čtvrtek se střetne s Philadelphií, Jágrovým bývalým klubem. První duel nové sezony odehrají Devils 3. října doma proti Pittsburghu, kde strávil český útočník nejlepší léta slavné kariéry.

Autor: