21. června 2014 22:38 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Zlatou hokejku vyhrál Jágr, prvenství v anketě slaví už pojedenácté

Jaromír Jágr slaví gól proti Švédsku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr slaví gól proti Švédsku | foto: MAFRA - Michal Růžička

KARLOVY VARY Nejlepším českým hokejistou sezony 2013/2014 je Jaromír Jágr. Nepřekonatelný útočník porazil ve Zlaté hokejce všechny (mnohdy o generaci mladší) protivníky a v prestižní anketě slaví rekordní jedenácté vítězství.

Že je Jágr mimořádný hokejista, o tom není pochyb. Jeho triumf ve Zlaté hokejce to jenom potvrzuje - zvlášť když na něj dosáhl ve 42 letech.

Kladenský patriot slaví po tříleté přestávce, během níž ho dokázali předehnat Patrik Eliáš a David Krejčí. Tentokrát byl ale opět první a objektivně: ať se to někomu líbí, nebo ne, je to zasloužený výsledek.

Výsledky Zlaté hokejky 2014

1. Jaromír Jágr - 526 bodů

2. Tomáš Plekanec - 516

3. David Krejčí - 445

4. Vladimír Sobotka - 370

5. Tomáš Hertl - 346

6. Ondřej Palát - 327

7. Marek Židlický - 310

8. Alexander Salák - 248

9. Jan Kovář - 243

10. Jiří Hudler - 191

Jágr totiž zářil na všech frontách: v NHL byl lídrem New Jersey, ve kterém s přehledem vyhrál bodování, nejlepším Čechem byl i na olympiádě v Soči a na nedávném mistrovství světa v Minsku.

A i když jeho kralování začíná tak trochu připomínat Karla Gotta ve Zlatém Slavíku, nepochybují o něm ani samotní hráči. Například David Krejčí prohlásil: "Jarda měl výbornou sezonu a sám bych ho dal na první místo." Nebyl jediným, podobně se v Karlových Varech vyjadřovali i ostatní borci z elitní desítky.

V ní Jágr nechyběl už 21 let, i to hovoří o jeho výjimečnosti (například Patrik Eliáš, předloňský vítěz, se do ní letos nedostal a skončil až na 26. místě).

Kde však Jágr chyběl, to bylo sobotní slavnostní vyhlášení ankety, jelikož je v současné době mimo republiku. "Rád bych poděkoval všem, kdo pro mě hlasovali. Je vidět, že hokeji rozumí," vzkázal však ze zámoří s nadsázkou.

Kromě něj se na západ Čech nedostavili ještě Jan Kovář a Jiří Hudler, kteří skončili na devátém, resp. desátém místě.

Překvapivé však je, jak Jágrovi šlapal na paty druhý Tomáš Plekanec, jenž zaostal na druhém místě jen o 8 bodů.

I tak je Jágr nepřekonatelný - vždyť druhý Dominik Hašek má "jen" pět trofejí. Pro budoucí generace bude úspěchem, když překonají jeho, natož Jágra, u kterého je klidně možné, že ještě nějakou sošku v budoucnu přidá. Třeba rovnou příští rok.

Nejlepším juniorem se stal Jakub Vrána, nejlepší střelec na mistrovství světa osmnáctek.

Jaroslav Tomas

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!