Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jágr vyrazil do Omsku za novou etapou své kariéry

Sport

  14:52
PRAHA - Nejslavnější český hokejista Jaromír Jágr se dnes vydal za novou kapitolou svého sportovního života do ruského Omsku. V pátek se má vedení Avangardu hlásit a v nejbližších dnech se zapojí do přípravy týmu. Před odletem Jágr znovu ujistil o svém zájmu vrátit se do národního týmu, kvůli čemuž se ve středu sešel se staronovým reprezentačním koučem Vladimírem Růžičkou.

Jágr bez NHL, NHL bez Jágra. foto: ČTK


Pocity měl Jágr podobné jako při předchozích mnoha odletech do zámoří. "Je to stejné. Rozdíl je možná jen v tom očekávání, protože to očekávání je daleko větší, než když jsem odlétával do NHL. Nebude to jednoduchý, ale vybral jsem si to a teď už je pozdě na to se obracet zpátky," řekl novinářům před odletem do Moskvy dosavadní kapitán New York Rangers. 


Nejproduktivnější Evropan v historii NHL byl spokojený, že ve svém nabitém programu stihl i setkání s trenérem Růžičkou, svým spoluhráčem ze zlatého Nagana. "Chtěli jsme se vidět ještě před tím, než odletím, protože bylo rozumné se domluvit co a jak se bude dít. Já jsem mu řekl svůj názor, že chci reprezentovat, pokud budu mít formu a budu zdravý," uvedl Jágr. Předem přislíbené místo má však jen napůl. "Musím na to mít samozřejmě formu, což se mu nedivím," dodal s úsměvem mistr světa z Vídně 2005. V polovině srpna by se měl Jágr ještě do Čech vrátit. "Měl bych přiletět 16. srpna kvůli hokejovým exhibicím, které máme s Jágr Teamem.

Pokusím se dvě stihnout a pak se hned musím vrátit, protože v Rusku začne turnaj, který zaštituje gubernátor, tak musím být zpátky," řekl Jágr. Ruská liga, který si slavný kladenský odchovanec zahrál v dresu Omsku už během výluky v NHL v sezoně 2004/05, startuje 2. září.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!