Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jágrovi nabídnou na Floridě novou smlouvu. Slavná ‚68‘ představila přítelkyni

Sport

  15:00
FLORIDA - Mnozí jej označují za hokejového boha. Nelze se divit, že Jaromíru Jágrovi vytvořili na Floridě doslova ráj na zemi a nehodlají ho z něj vyhánět. Vedení Panthers českému veteránovi nabídne novou smlouvu.

Jaromír Jágr foto: ČTK/AP

Fotograf udílí pokyny. „Ještě mi chvíli vydrž! Tak, paráda.“ Celý štáb mění kulisy a obskakuje modela, který na sebe také bere různé druhy oblečení. Chová se jako profesionál, přitom takové akce obyčejně nemá rád. Když nehraje hokej, raději odpočívá.

Jágr po sobotním počinu, kdy se stal třetím nejlepším střelcem historie NHL, klid nedostal. Dával rozhovory, věnoval se sponzorským akcím. Jednou z nich bylo právě focení pro českou klenotnickou firmu.

Na posteli si focení užil

„Pro sebe to nedělám,“ řekl Jágr redaktorovi deníku Sport, jenž celou akci sledoval. Majitel se totiž stará na dálku o Kladno, právě jeho mateřský klub dostane honorář za Jágrův „modelingový vedlejšák“.

Jaromír Jágr se snaží překonat Michaela Hutchinsona.
Jaromír Jágr kyne fanouškům po svém druhém zásahu

Český hokejista mezi palmami strávil celé odpoledne, a proto, když bylo potřeba nasnímat Jágra v posteli, zažertoval: „Tohle je to nejlepší místo, tady mě můžete fotit klidně celej den.“

Také tato scénka z volného dne Panthers dokumentuje, jak je slavná „68“ na Floridě spokojená.

Sluncem zalité pláže, příjemné teplo, moře... „Sportovcům zdejší klima prospívá. Vždyť se na Jardu podívejte: pořád se směje, je zrelaxovaný a může z toho jen těžit. To podnebí dodává klid,“ říkal nedávno Radek Dvořák, místní legenda a dlouholetý hráč Panthers.

Jágr si už pořídil vlastní bydlení kousek od arény BBT Center. Autem dojede za 15 minut do tréninkové haly. „Oficiálně“ na sociální síti představil i svou přítelkyni Veroniku Kopřivovou.

Veronika Kopřivová zveřejnila fotografii s Jaromírem Jágrem

V klubu si ho hýčkají, s úctou k 44letému Čechovi přistupují snad všichni. Od majitele až po kustody. Jeden z nich dokonce občas nosí kulich s logem kladenských Rytířů. V hledišti mu tleskají i čeští fanoušci.

Jágr po návratu z Ruska vždy dostal smlouvu na rok. Co teď?

Zatímco před rokem se Jágr před uzávěrkou přestupů náhle stěhoval z New Jersey, teď se na dohady o trejdu nemusí soustředit. A může klidně dál překonávat milníky.

Floridský generální manažer Dale Tallon na dotaz zámořských reportérů, jestli bude chtít Jágra udržet dál, odpověděl: „No jistě.“

S Jágrem se ještě nebavil, ale jednání Tallon možná brzo naplánuje, protože Jágr a spol. by měli bojovat o Stanley Cup a po sezoně by si českého útočníka mohl vybrat jiný klub. „Jaromír mi dá vědět, nebojím se toho. On ví sám, co chce. Přijde a řekne: ‚Chci tu zůstat‘.“

Jágr po návratu z Ruska dostal pokaždé smlouvu jen na rok. Třeba mu teď Florida nabídne dvouletý kontrakt a on tak bude moci dohánět Gordieho Howa a Waynea Gretzkého v historických statistikách.

A pak?

Zajímavou úvahu měl na nhl.com krajan Jakub Voráček: „Vždycky rád říkám, že kdyby se jednou ucházel o prezidentský post, zvítězil by. A až skončí, doufám, že to udělá a vyhraje, nepřekvapilo by mě to.“

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Mohlo by vás zajímat