7. srpna 2015 9:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Vidět Čecha v akci? Neskutečné. Nakládal kvůli návštěvě Wembley zmeškal sraz reprezentace

Obránce Jakub Nakládal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obránce Jakub Nakládal. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

PRAHA Miliony fanoušků sledovaly minulý víkend první soutěžní zápas fotbalového brankáře Petra Čecha v dresu Arsenalu u televize, duel proti Chelsea o anglický Superpohár zaplnil londýnské Wembley. V sedmé řadě devadesátitisícového hlediště seděl také český fanoušek, prominentní divák - hokejista Jakub Nakládal.

„Bylo to neskutečné, jsme z toho nadšený ještě teď, jde mi husí kůže po těle, když o tom mluvím,“ vyprávěl reprezentační obránce před středeční neformální schůzkou s novým trenér národního mužstva Vladimírem Vůjtkem. „Bylo to super.“

Právě kvůli nevšednímu zážitku Nakládal zmeškal pondělí sraz hráčů ze zámořských soutěží s reprezentačním koučem Vůjtkem, proto musel z Pardubic jet do Brna. „Ale jsem samozřejmě rád, že jsme tam s manželkou byli,“ řekl.

Lístky na atraktivní fotbalové utkání sehnali Nakládalovi díky agentuře Sport Invest, která zastupuje fotbalistu Čecha i českého hokejistu. 

„Seděli jsme snad deset patnáct metrů od trávníku, takže člověk měl to celé jak na dlani, krásně blízko,“ nadšeně líčil 27letý sympaťák. K dokonalosti chybělo snad jen potkat se Čechem a popovídat si.

Petr Čech se rozcvičuje na stadionu ve Wembley před pohárovým utkáním proti...
Brankář Arsenalu Petr Čech.

Ovšem vítěz Superpoháru kvůli klubovým povinnostem pořádně nestihl ani rozhovory s českými novináři, natož „pokecat“ s kolegou.

„Ale i tak byla sranda. Vedle nás seděli lidé z Pardubic, dobrá náhoda,“ usmál se Východočech.

Návštěva fotbalu zapadá do báječného Nakládalova léta. Český bek si totiž díky výkonům na mistrovství světa v Praze vysloužil dvoucestný kontrakt s Calgary Flames. Nakládal se tak přiblížil dětskému snu.

„Největší výzvou pro mě teď je dostat se do prvního týmu,“ stočí řeč od šampionátu v Rusku a Světového poháru, příštích reprezentačních vrcholů, zpět k NHL. 

Na začátku července se zúčastnil nováčkovského kempu, kde se seznámil s vedením Flames. „Měl jsem z toho dobrý pocit,“ tvrdí.

Ačkoliv je Nakládal zkušený muž, od podpisu smlouvy působí jako nadšený kluk. „Nemám možnost srovnávat s jinými týmy NHL, ale v mé kariéře jsem neviděl lepší zázemí. Určitě mě to utvrdilo, že jsem zvolil dobře a já v to věřím.“

Přes přemíru euforie však Nakládal dokáže svou situaci rozumně zhodnotit. „Tohle všechno je pěkné, ale nejdůležitější je, jak budu hrát a jak dopadne sezona.“¨

V září odletí Nakládal do zámoří na přípravný kemp, kde by měl šéfy přesvědčit, aby mu dali šanci a neposílali ho na farmu či do Evropy.

„Člověk si musí věřit, že něco umí, kvůli tomu si mě brali. Snažím se nepřipouštět si tlak. Spíš si to užívám. Je to opravdu ten sen většiny hokejistů,“ vrátí se Nakládal k rozjímání. „Bylo by super, kdyby to klaplo.“

Pokud by se skutečně povedlo Nakládalovi prosadit, tak se jednou stane on sám hvězdou velkých arén a třeba mu bude fandit i fotbalista Čech. Jako revanš za Londýn.

Jan Daněk, Michael Bereň

On-line reportáž | HOKEJ

Česko - Švýcarsko
4 : 2
40:00
Skončila druhá třetina.
39:30
Češi hlídají konec třetiny s pukem na holích.
38:12
Loeffel to zkusil z velké dálky, což si Bartošák v klidu pohlídal.