Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Zrůda, nebo oběť? Hokejová superhvězda čelí drsnému obvinění

Sport

  11:19
CHICAGO - Má neskutečné ruce a geniální hokejové myšlení. Fanoušci ho zkrátka milují. Pozitivní obraz hvězdného útočníka Patricka Kanea z Chicaga, momentálně nejlépe placeného hráče NHL, má však také svou odvrácenou stranu. Tou je obvinění ze znásilnění. Zakládá se na pravdě, nebo jde jen o pokus, jak z něj vymámit peníze?

Pravé křídlo Patrick Kane s majitelem Chicago Blackhawks Rocky Wirtzem. foto: Reuters

Amerika je známá svým někdy až přehnaným postojem vůči jakékoli náklonnosti a na bohulibý záměr, jak zabránit sexuálnímu obtěžování, mnohdy doplatil leckterý naiva. Jenže je Patrick Kane dalším v řadě, nebo jde skutečně o sexuálního násilníka?

Slavný forvard, jeden z nejlepších na světě, čelí vážnému obvinění. Minulou neděli, tedy 2. srpna, si byl ve svém rodném Hamburgu nedaleko Buffala povyrazit. V místním baru nejspíš i popíjel a svědci ho viděli ve společnostimladých dívek.

Hvězdu NHL Patrika Kanea vyšetřují kvůli podezření ze znásilnění

Hokejista dvěma dívkám poté navrhl, aby s ním odjely do jeho luxusního domu. Co se dělo pak?

Žena, která proti Kaneovi vznesla obvinění, tvrdí, že za ní kolem čtvrté nad ránem přišel do pokoje, kde sama spala, a tam ji znásilnil. 

Své svědectví opírá o fakt, že ihned po činu vyhledala lékařskou pomoc: v nemocnici našli na jejím těle stopy po pokousání a poškrábání.

Zámořská média mezitím přinesla svědectví majitele baru, ve kterém Kane s dívkami popíjel: „Viděl jsem, že se okolo něj motá jedna žena. Zdálo se mi, že od něho doslova odhání další ženy. Přišlo mi to vtipné. Nevím, jestli to byla ta samá osoba, která ho potom obvinila ze znásilnění. Vím jen to, co jsem viděl v mém baru.“

Samotný Kane se k případu zatím oficiálně nevyjádřil. Najal si právníka a následně si jako jeden z hráčů vítězného Chicaga Blackhawks užíval svůj den se Stanley Cupem, tentokrát jen v soukromí s rodinou a přáteli.

Pro klub jde o mimořádně citlivou záležitost. Vždyť Kane je jeho nejlepší hráč, se kterým vedení týmu uzavřelo nový kontrakt, jenž z něj dělá nejlépe placeného hráče ligy: v příštích osmi letech si vydělá v průměru 10,5 milionu dolarů.

A teď hrozí, že skončí ve vězení podobně jako ruský obránce Slava Vojnov z Los Angeles, kam ho nedávno poslal soud na tři měsíce za domácí násilí.

„Zatím jsme ve fázi získávání informací, takže by nebylo vhodné k věci cokoli říkat,“ odrazilo Chicago veškeré žádosti o vyjádření. Podobně opatrný je i majitel klubu Rocky Wirtz.

Voráček uzavřel s Philadelphií osmiletou smlouvu. Za 1,6 miliardy

Pro Kanea bude těžké prokazovat, že s ním dívka, která v ten den slavila dvacáté narozeniny, měla sex dobrovolně. 

Existuje však varianta, že dojde k mimosoudnímu vyrovnání. Přitěžující okolností pro 26letého hokejistu je však jeho pověst - není to totiž jeho první průšvih.

Tak například v roce 2009 byl Kane během letní přestávky zatčen v Buffalu po hádce s taxikářem, o rok později se nechal vyfotografovat nahý v limuzíně ve Vancouveru a před třemi lety se dostal do konfliktu s policií na velké soukromé párty. Tehdy svět obletěla fotografie, jak spí opilý na stole.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!