Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Na Slovensku přituhuje. Fanoušci chtějí bojkotovat zápasy hokejové extraligy

Sport

  16:22
BRATISLAVA - Jestli se vám zdálo, že se vyostřená atmosféra na hokejovém Slovensku už pomalu začíná dostávat do normálu, pak jste vedle. Z východu přišla nová zpráva, která svědčí o opaku: část tamních fanoušků vyzývá k bojkotu extraligových zápasů.

Slovenský hokejový fanoušek. foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Vzpoura na Slovensku nabývá nezvyklých rozměrů. Jen pro připomenutí: vše začalo po červnové volbě šéfa svazu, v níž zvítězil dosavadní lídr Igor Nemeček. Následně se však strhl obrovský poprask kvůli formě hlasování.

Nemeček totiž zvítězil díky tomu, že ve volbě směli podle regulí hlasovat i zaměstnanci svazu, jeho přímí podřízení a dokonce i on sám.

Výsledek byl obrovským zklamáním pro většinu fanoušků, kteří doufali ve změnu a nastartování upadajícího slovenského hokeje. Své naděje vkládali do protikandidáta Richarda Lintnera, bývalého reprezentanta, jehož podporovaly i největší osobnosti jako Zdeno Chára, Marián Hossa, Marián Gáborík, Jozef Stümpel či Michal Handzuš.

Slovenský svaz zrušil galavečer k vyhlášení hokejisty roku. Výsledky dal na web

A právě tihle všichni poté vydali prohlášení, v němž se otevřeně postavili proti Němečkovi. Bojkot pokračoval tím, že Miroslav Šatan odmítl nabídku svazu stát se manažerem reprezentace, kterou vzápětí odmítl trénovat Zdeno Cíger. Nejlepší hráči mezitím negovali účast na vyhlášení ankety o nejlepšího hokejistu sezony, kterou pořádal svaz.

Jedna rána za druhou však Nemečka a spol. zatím stále nedonutila k ústupkům nebo dokonce k rezignaci, změně stanov, případně konání předčasných voleb.

Proto začali jednat fanoušci, kteří se chystají ignorovat zápasy nejvyšší domácí soutěže. „Vyzýváme všechny, aby bojkotovali duely 1. kola hokejové extraligy. Bude to výraz podpory Richardu Lintnerovi a vzkaz Igoru Němečkovi,“ píše se v prohlášení.

Odhodlání je veliké. „Protest bude trvat až do chvíle, dokud se pan Nemeček nevzdá postu prezidenta svazu, takže na zápasy nebudeme chodit ani ve druhém, ve třetím nebo ve čtvrtém kole.“

Zatím pochopitelně není jisté, jestli se výzva ujme, natož jak dlouho bude trvat. Ovšem vzhledem k dosavadnímu vývoji je možné úplně všechno.

Autor:

Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě
Šijete rádi? DIY s Funny Bunny látkami zvládnete hravě

V redakci jsme otestovaly látky a nitě z e-shopu Funny Bunny. Hned 3 naše redaktorky si osahaly široký sortiment barevných látek a kvalitních nití,...