22. února 2015 13:06 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Jágr počítá s výměnou z New Jersey. V pondělí se budu pakovat, prohlásil

Jaromír Jágr v dresu New Jersey. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr v dresu New Jersey. | foto: ČTK/AP

NEWARK (Od našeho zpravodaje)  Jaromír Jágr tuší, že jeho dny v New Jersey jsou pravděpodobně u konce. Rozhovor o své nynější situaci neposkytne. Je zřetelné, že s odchodem z Devils napevno počítá.

„Nezlobte se, ale teď vám nemám co říct,“ odmítl slavný veterán žádost o rozhovor. „Přijďte v pondělí, to už budu pakovat.“

Druhou větu prohlásil v nadsázce, ale ta se týkala spíš jen data, než samotného balení věcí. Z jeho chování bylo jasné, že s výměnou do jiného klubu počítá a otázkou je jen, kdy nastane. A kam.

New Jersey sice koncem týdne začalo vyhrávat, ale stále dohání hodně velkou ztrátu na postupová místa. V neděli ráno mu chybělo na Boston osm bodů. Jenže není samo, ve hře o poslední flek je i Florida, Ottawa a Philadelphia. Týmy, které mají lepší pozici než Devils.

Jaromír Jágr, na snímku při utkání proti Ottawě, sice o víkendu nezazářil, ale...
Jaromír Jágr dává svůj 715. gól v NHL
Jaromír Jágr (vlevo) se raduje z gólu. S gratulací k němu míří spoluhráči z New...
Jaromir Jágr se raduje ze vstřelené branky.

Jejich generální manažer Lou Lamoriello po příchodu na střídačku do role krizového trenéra Jágra značně upozadil. V pátek proti Vancouveru hrál mazák z Kladna úhrnem pouhých 14 a půl minuty, v sobotu s Carolinou nastoupil ve třetím útoku a odehrál jen něco málo přes 12 minut - oproti předchozímu zápasu se stejným soupeřem 23. prosince je to sotva polovina času.

„Dávám víc prostoru čtvrté lajně, která si to svými výkony zasloužila. Neměli bychom za vším vidět jen Jágra, ale celý tým a jeho potřeby. Myslím, že hraje dobře, a vzal jsem čas na ledě všem, ne jen jemu,“ tvrdil Lamoriello. Jenže nechat mrznout na střídačce dvacetiletého mladíka a legendu se 1784 body v NHL je přece jen rozdíl.

Jágr je vidět dál, sem tam se mu povede pěkný průnik do útočného pásma nebo vytvoří šanci pro spoluhráče. Ale v jeho pohybu na ledě si nelze nevšimnout jisté rezignace. Nebodoval už šest zápasů. Chybí mu někdejší jiskra. „Nejsem pro tým důležitý,“ řekl nedávno novinářům v New Jersey.

Během kariéry v NHL ho manažeři vyměnili už dvakrát. Začátkem dubna 2013 v sezoně zkrácené výlukou putoval z Dallasu do Bostonu, s nímž se pak dostal až do finále Stanley Cupu. A před tím na konci ledna 2004 ho Washington poslal do New York Rangers.

„Nejhorší je, když se to upeče na cestách. To se mi stalo ve Washingtonu,“ vzpomínal. „Byli jsme na Floridě v tričku, já byl vytrejdovaný do Rangers a ti zrovna hráli v Ottawě, kde byla sněhová vichřice a ještě jsme tam dostali 9:1.“

Teď je sněhová vichřice v New Jersey. Kam odvane slavné číslo 68?

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz