Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pöpperle roli trojky odmítl. Náhradníci jsou hrdí

Sport

  8:30
PRAHA - Trenér národního týmu Alois Hadamczik v neděli večer oznámil nominaci na nadcházející mistrovství světa. Je ale jasné, že ne všichni do turnaje nakonec zasáhnou. V týmu si ponechal 26 hráčů, do šampionátu jich však může zasáhnout o jednoho méně. Navíc reprezentaci může někdo posílit z NHL, kde právě začíná 2. kolo play off.

Česko - Finsko (Vondrka) foto: ČTK

Pozici třetího gólmana v neděli odmítl sedmadvacetiletý Tomáš Pöpperle, jenž má za sebou úspěšný rok ve Spartě. V další sezoně však největší pravděpodobností zakotví v KHL. "V národním týmu musí být hráči, kteří přijímají roli a posty v týmu," řekl důrazně trenér Hadamczik. Gólmanské duo Špánek - Kovář nakonec doplní talentovaný Petr Mrázek, jenž zazářil na šampionátu dvacítek.

Anketa

Jak byste oznámkovali nominaci na MS?

1 61
2 116
3 87
4 22
5 39

I když někteří hráči tuší, že si na MS vůbec nezahrají, úlohu náhradníků přijali. "S těmi dotyčnými jsme mluvili, aby se k tomu vyjádřili. Důležité je, aby s týmem žili. Oni to vzali, že je to pro ně hrdost v týmu být," řekl Hadamczik.

I když trenér nechtěl o konkrétních jménech mluvit, je zřejmé, že se to týká například plzeňského Kováře, který na turnaji v Brně neodehrál ani minutu. Vzápětí Hadamczik přiznal, že kdyby se nezranil Jiří Tlustý, Kovář by s týmem nepokračoval.

Na soupisku trenér v úvodu turnaje zapíše jen dva brankáře, šest obránců a dvanáct útočníků. To kvůli případnému zranění. Dalším důvodem je i výhled dalších posil z NHL.

Aktuální kádr českých hokejistů před MS

Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Jakub Štěpánek (Petrohrad/KHL), Petr Mrázek (Ottawa 67's/OHL).

Obránci: Miroslav Blaťák, Jakub Nakládal (oba Ufa/KHL), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Lukáš Krajíček (Minsk/KHL), Tomáš Mojžíš (Turku/Fin.), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.), Jakub Krejčík (Slavia Praha).

Útočníci: Lukáš Kašpar, Jiří Novotný (oba Astana/KHL), Jan Kovář (Plzeň), Petr Koukal (Pardubice), Petr Nedvěd (Liberec), Michal Vondrka (Slavia Praha), Petr Tenkrát (Sparta Praha), Jakub Petružálek (Chabarovsk/KHL), Petr Průcha (Petrohrad/KHL), Tomáš Vincour (Dallas/NHL), Tomáš Plekanec (Montreal/NHL), Aleš Hemský (Edmonton/NHL), Michael Frolík (Chicago/NHL), David Krejčí (Boston/NHL), Milan Michálek (Ottawa/NHL).

Pronájem bytu 2+1 U Háje, Telč
Pronájem bytu 2+1 U Háje, Telč

U Háje, Telč - Telč-Staré Město, okres Jihlava
9 000 Kč/měsíc