Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kanadský tisk gratuluje Rusům k titulu

Sport

  13:56
OTTAWA - Ruští hokejisté Ruska se dokázali podle zámořského tisku pomstít Kanadě nejlepším možným způsobem. Před rokem se hráči ze země javorového listu radovali z triumfu na světovém šampionátu v Moskvě, nyní musí vstřebat finálovou porážku v prodloužení od svého největšího rivala na domácí půdě v Québeku.

Ilja Kovalčuk se raduje ze vstřelení zlatého gólu foto: ČTK

"Byla to nejsladší možná pomsta," uvedla agentura Canadian Press v narážce na vyvrcholení loňského MS, kde Rusko neprošlo přes semifinále. Poté museli hráči sborné sledovat ve vyprodané aréně Chodynka radostné křepčení Kanaďanů po finále, v neděli se role obrátily. "Musíme uznat, že výhra Rusů byla férová. Před rokem prohráli v Moskvě semifinále a neměli šanci bojovat o titul. Teď vyhráli finálovou přestřelku," napsal list Montreal Gazette.

"Ilja Kovalčuk zlomil kanadská srdce," konstatoval server kanadské televize TSN. Právě útočník Atlanty boj o zlato dvě góly rozhodl. Nejprve v závěru normální hrací doby vyrovnal a poté v nastaveném čase utkání ukončil. Kanadský tisk ale své hokejisty nezatracuje.

"Bez ohledu na výsledek mohou být fanoušci na hráče pyšní," uvedl internetový server canoe.ca. Svěřenci kouče Kena Hitchcocka na šampionátu neprohráli ani jeden zápas v normální hrací době a nastříleli nejvíce branek. "Výsledek ale zklamal 13.338 fanoušků v Le Colisée Pepsi, kteří věřili, že Kanada bude prvním týmem od roku 1986, který dokáže MS vyhrát doma," poukázala server na fakt, že ani letos se pořadatelské zemi nepodařilo získat zlaté medaile.

Autor: