Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Kladno bude o hokeji rozhodovat v úterý

Sport

  12:57
KLADNO - Zastupitelé Kladna budou v úterý rozhodovat o vstupu města do extraligového hokejového klubu. Pokud odsouhlasí návrh, který projednala rada, bude město v nově vznikající společnosti vlastnit třicetiprocentní podíl. Zbytek bude patřit kladenské hokejové ikoně Jaromíru Jágrovi. Plánovaná dohoda také počítá s tím, že bez souhlasu města nemůže být převedena extraligová licence. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Miroslav Bernášek (ODS).

Kladno - Sparta (radost hokejistů Kladna) foto: ČTK

Nová společnost se podle Bernáška bude jmenovat Hokej Kladno. Zastupitelé budou kromě samotného vstupu města a jeho podílu ve společnosti schvalovat smlouvu, která zajistí práva a povinnosti jednotlivých aktérů. "Budou tam také další podklady o budoucím rozhodování a rozvoji hokeje," řekl Bernášek.

Kolik peněz město za podíl v hokejovém klubu zaplatí, neřekl. Podle dřívějšího vyjádření primátora Dana Jiránka by to však mělo být kolem 20 milionů korun. Kromě toho prý zastupitelé na svém úterním jednání budou řešit budoucí financování klubu.

"Je tam otázka podílu a načasování financování do budoucna, aby to bylo pro město výhodné. Jedním ze základních aspektů dohody ale je, že bez souhlasu města nebude převedena extraligová licence," dodal Bernášek.

"Jágr bude pro Kladno důležitý"
Otázkou podle něj zatím zůstává, jakým způsobem se Jágr zapojí do vedení hokeje v letošní sezoně. Dá se totiž očekávat, že bude hrát v zahraničí.

"Pro nás je důležité, že ikona Jaromír Jágr vstupuje do organizování hokeje. My věříme, že tomu dá určitý impulz. Má zájem, aby se tady hrál dobrý hokej, aby na něj chodilo hodně lidí," prohlásil Bernášek.

Podle dřívějších informací by klub měl s devětatřicetiletým Jágrem řídit Otakar Černý, jenž by se tak do čela vrátil po roce a půl. Černý v prosinci 2009 skončil ve funkci generálního manažera poté, co do klubu přišel na pozici výkonného ředitele bývalý primátor Kladna Milan Volf. Ten naopak nedávno skončil.

Autor: