Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Kladno dotáhl Jágr po 11 porážkách k vítězství nad Spartou, Rytíři se dotáhli na předposlední Pardubice

Utkání 49. kola hokejové extraligy: Rytíři Kladno - HC Sparta Praha, 27. února 2020 v Kladně. Jaromír Jágr se svými spoluhráči slaví branku do sítě Sparty. foto: ČTK

Kladno - Hokejisté posledního Kladna porazili v předehrávce 49. kola extraligy Spartu 4:2, zabrali po 11 prohrách za sebou a bodově se dotáhli na třinácté Pardubice. Vítěznou branku vstřelil v 52. minutě osmačtyřicetiletý hrající majitel Rytířů Jaromír Jágr a při power play dovršil výsledek obránce Andre Lakos.
  20:44aktualizováno  20:46

Čtvrtí Pražané prohráli teprve podruhé z posledních šesti duelů a promarnili možnost na posun na druhé místo.

Rytíři od začátku bojovali, aby se dostali ze dna tabulky. Machovského jako první vážněji ohrozil ve třetí minutě Jágr, na druhé straně pálil Kalina. Za domácí zahrozil Austin a Godla si poradil s Růžičkovou střelou po Lakosově zaváhání. Následně šel rakouský bek pykat, ale v oslabení se Kladno ubránilo a ještě zahrozilo střelami Kauta a Austina.

V 17. minutě se Kladno ujalo vedení. O’Donnell zpoza branky našel Redlicha, který zblízka překonal Machovského. Zvýšit náskok mohl hned vzápětí Nashe, ale sparťanského gólmana nepřekonal. Náskok Rytíři udrželi jen 41 sekund. Lakos na útočné modré čáře ztratil puk, Pech jej po brejku předal Formanovi a ten našel před odkrytou brankou Buchteleho.

V úvodu druhé části měl příležitost otočit stav Košťálek, ale Godla svůj tým podržel. Vrátit Kladnu vedení mohl Zikmund, ale z dorážky neuspěl. Ve 29. minutě se radovali Pražané. Buchtele nahodil puk z úhlu bekhendem a Godla si jej hokejkou srazil do branky. Sparta odolala při Sukeľově trestu, ale při Poizlově vyloučení v 37. minutě vyrovnal tečí Austinovy střely Zikmund.

Ve 42. minutě překonal Godlu Vitouch, ale sudí po konzultaci s videorozhodčím gól neuznali pro kopnutí bruslí. Po vyloučeních Košťálka a Formana Kladno nevyužilo 69 sekund trvající přesilovou hru pěti proti třem. V 52. minutě ale rozhodl Jágr, který objel branku a zasunul puk za Machovského. Rytíři pak odolali při šancích Sparty a 13 sekund před koncem dovršil výsledek do prázdné branky Lakos.