Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trenér hokejové dvacítky Jakub Petr: Kluci dodrželi taktiku do puntíku

Sport

  10:23
MONTREAL - Kouč české hokejové dvacítky Jakub Petr si pochvaloval, že jeho svěřenci při vstupu do mistrovství světa v Montrealu dokonale dodrželi taktické pokyny. Výsledkem byla výhra 2:1 nad obhájci titulu Finy, která dala zapomenout na tři porážky z finální přípravy ze dvou duelů s Kanadou a z jednoho s USA při hrozivém skóre 0:17.

Česká hokejová dvacítka se raduje z vítězství nad Finy. foto: Reuters

„Musím kluky pochválit, takový vstup do turnaje nás těší. Od rána jsem cítil, že kabina přípravu, ve které jsme nedali gól, hodila za hlavu. Kluci dodrželi taktiku do puntíku,“ řekl Petr.

„Možná to místy působilo pasivně, ale víme, jak rychle přecházejí Finové do útočného pásma. Vždy nám z toho dávali branky, speciálně tento ročník. Klíčem k úspěchu tedy byla silná defenziva a také to, že jsme se nenechali vylučovat,“ komentoval třiačtyřicetiletý kouč jediné vyloučení v zápase.

Radost mu kazilo zranění Davida Kvasničky, který odstoupil z utkání v první třetině. „Zatím nevíme, jak to s ním vypadá. Na soupisce máme stále jedno volné místo. Možná, že na Švýcary ještě půjdeme ve stejném složení jako proti Finům, dlouhodobě ale hrát se šesti obránci je riziko,“ podotkl Jakub Petr.

Na jednu volnou pozici v poli má v kádru ještě beka Vojtěcha Budíka z Prince Albert z WHL a útočníky Jana Dufka z Litvínova s Petrem Kodýtkem z Plzně. Mimo soupisku zůstává zatím i třetí gólman Petr Kváča z Českých Budějovic.

Adam Musil (26) přijíždí ke spoluhráčům oslavit gól Michaela Špačka (18).

Adam Musil (26) přijíždí ke spoluhráčům oslavit gól Michaela Špačka (18).

Češi k prvnímu duelu s Finy nastoupili v montrealské hale Bell Centre v pondělí od 23:00 SEČ a hned dnes od 19:00 SEČ je čeká Švýcarsko. „Aby vítězství s Finy mělo nějakou hodnotu, musíme zvládnout i utkání se Švýcary. Rozestup mezi zápasy by nás neměl překvapit, víme o tom od začátku,“ dodal Petr.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte
Vyhrajte deník, který uchová jedinečné vzpomínky z prvních let života dítěte

Příběh začátku nového života, který jednou jako dárek můžete věnovat svému dítěti. Každý rok jedna otázka a tři roky odpovědí, ze kterých vznikne...

Mohlo by vás zajímat