Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Temná mračna nad Bauerem? Slavný výrobce hokejového vybavení má skončit v konkuzu

Sport

  19:06
MONTREAL - Už na začátku příštího dne může být vyhlášený konkurz na společnost Perfomance Sports Group Ltd., která je po celém světě známá především tím, že vyrábí hokejovou výbavu pod značkou Bauer, nebo baseballové pálky. S překvapivou informací přišla v pátek večer agentura Reuters.

Bauer obouvá také Alexandra Ovečkina. foto: ČTK/AP

Společnost, která byla založená ve dvacátých letech minulého století, se potýká s finančními problémy kvůli dvěma obřím půjčkám na 450 milionů a 200 milionů dolarů. Z prví z nich do konce ledna čerpáno 330,5 milionů dolarů, ze druhé pak 119,2 milionů.

Už v létě zástupci firmy vyhlásili, že se více zaměří na svoje aktivity v baseballu a softbalu, a to právě kvůli lepšímu splácení svých dluhů. Dle poslední zpráv ze zámoří a dle zdrojů agentury Reuters, kteří si nepřáli být jmenováni, se to ale Performance Sports příliš nedaří.

Právě do pátku měla podat finanční uzávěrku pro letošní rok, k tomu ale nedošlo. Jednalo se přitom už o druhý termín. Ten první vypršel v létě, firma ale dostala dalších šedesát dní navíc. Stejný postup může nastat i nyní.

To se ale příliš nepředpokládá, spíše se očekává, že společnost ocitne v konkurzu. Další možností je, že ji zachrání některý z jejích věřitelů, případně další kupec. Zájem údajně má bývalý šéf společnost Greame Roustan.

Značka Bauer je nejznámějším celosvětovým výrobcem bruslí a hokejového příšlušenství. Letos podepsala dlouholetou sponzorskou smlouvu s ruskou hvězdou Alexandrem Ovečkinem z Washingtonu, s její značkou jsou spojené také další hvězdy v čele s Patrikem Kanem, Jonathanem Toewsem, Stevem Stamkosem či Henrikem Lundqvistem.

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat