Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

‚Lavi‘ si obuje brusle. Tvůrci Vyšehradu natočí seriál o průšvizích hokejistů

Sport

  8:00
HAVÍŘOV - Julius ‚Lavi‘ Lavický v roli hlavního hrdiny internetového seriálu Vyšehrad působil jako přízrak. On i seriál si během chvíle získali obrovskou popularitu, protože věrně kopíroval dění z českého fotbalu. Tvůrci Vyšehradu se proto kvůli úspěchu Laviho rozhodli natočit podobné příběhy z hokejové kabiny.

Zahraje si v hokejovém Vyšehradu i hvězdný Jaromír Jágr? foto: ČTK

Jedna školácká chyba za druhou, vysmál se Lavi drogovým hříšníkům z Plzně

Na havířovském zimním stadionu se tento týden začne natáčet nový seriál z hokejového prostředí. Fanoušci Laviho se mohou těšit na podobný formát, protože oba seriály mají stejného producenta i scénáristu.

Filmovat se na stadionu prvoligového Havířova bude s posvěcením tamních radních od čtvrtka do soboty. Tvůrci natočí pilotní díl, který bude premiérově uveden během květnového hokejového MS, a pokud bude podobně úspěšný jako Vyšehrad, přidají další díly.

Zmíněným producentem seriálu je Daniel Strejc, který stál také za filmy Padesátka či Zakázané uvolnění má s natáčením ve Slezsku dobré zkušenosti. Posledně jmenovaný film se totiž točil v Bohumíně.

Hvězda seriálu Vyšehrad Julius Lavický radí Davidu Limberskému, aby za ním šel do Vyšehradu.

„Ve společnosti celkem rezonuje náš seriál Vyšehrad, jehož jsem tvůrce jako autor námětu. Seriál z Havířova bude něco podobného, jen až tak tvrdý a vulgární a bude z hokejového prostředí. Měl by být lépe herecky obsazený. Stejně jako u Vyšehradu bude scénárista Petr Kolečko,“ řekl Karvinskému a Havířovskému deníku Deníku Strejc.

„Chceme se úplně vyhnout Praze. Celé to vsadíme do Havířova, a pokud se to bude lidem líbit, tak bychom tam točili dalších 7 dílů. Já rád točím v regionech a naopak nerad točím v Praze. V Moravskoslezském kraji budu pracovat potřetí nebo počtvrté. Mám ten kraj rád,“ dodal Strejc.

V pilotním dílu nového seriálu se fanoušci dočkají podle jeho tvůrců se známými hokejovými jmény, ale i fiktivními rolemi tak jako ve Vyšehradu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!