Pondělí 28. září 2020Den české státnosti 4 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Lundqvist: Jágr by vám pomohl

Lundqvist proti Dánům.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lundqvist proti Dánům. | foto: AFP

QUÉBECK Vynikající brankář, sympaťák, vtipálek. Podle Jaromíra Jágra je gólman Henrik Lundqvist (26) nejlepší hráč New York Rangers. Olympijský vítěz z Turína 2006 byl letos už potřetí nominovaný na Vezinovu cenu pro nejlepšího brankáře NHL. Ve čtvrtek přijel do Quebeku, aby pomohl Švédům na mistrovství světa.


Z New York Rangers zamířila na šampionát řada hráčů. Vedle vás a českého beka Michala Rozsívala ještě Rus Tjutin a Američan Dubinsky. Nepřemlouvali jste také Jaromíra Jágra?
Trošku jsme se spolu bavili a on nám přál hodně štěstí. Ale nepřemlouval jsem ho, nechci, aby český tým byl moc dobrý. (usmívá se) On je skvělý hráč a v posledních měsících předváděl parádní hokej. Čechům by hodně pomohl.


Jágr se nyní rozmýšlí, jestli zůstane v New Yorku, nebo ne. Lámete ho?
Hodně jsem o tom přemýšlel, jaká je pro mě čest, že můžu s Jaromírem hrát. Jednou bude určitě v síni slávy. Všichni doufáme, že se vrátí. Ale je to jeho rozhodnutí.

V New Yorku hrajete s řadou českých hokejistů. Znáte nějaká česká slovíčka?
Sebráno, sebráno. To na mě křičí Češi za brankou, to slýchám často.

Možná byste to mohl křičet v neděli na české útočníky, abyste je zmátl.
Jo, sebráno. (směje se) Při zápase jsem ale hodně tichý, snažím se soustředit na svůj výkon. Proti Čechům to ale bude zábavný zápas.

Už jste se v dějišti šampionátu setkal se svým spoluhráčem z klubu Michalem Rozsívalem?
Viděli jsme se ještě na tréninku v New Yorku. Jen jsem ho nabádal, aby si v neděli udělal pohodičku a moc mě neohrožoval, a on souhlasil. (směje se) Ne, ne. Češi jsou skvělí hráči, kteří umí potrestat chybu, takže v neděli musíme hrát chytře a být ve střehu.

Na koho budete dávat pozor?
Pro mě není velký rozdíl, proti komu hraju. Musím se soustředit na svoje věci. To spíš hráče v poli zajímá, proti komu hrají.

Kde jste po play off nabral energii, že jste se rozhodl vyrazit do Quebeku?
Dal jsem si den na rozmyšlenou a pak jsem řekl trenérovi, že se cítím dobře a že kolena drží. Nehrál jsem za národní tým od olympiády a je to skvělý pocit být tady, slyšet naši hymnu. Nezáleží na tom, kdo tu je a kdo tu není, v kabině vládne pohoda.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!