18. srpna 2015 11:31 Lidovky.cz > Sport > Hokej

S Jágrem míří Florida do Stanley Cupu, chválí parťáka brankář Luongo

Jaromír Jágr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

SUNRISE Slavný veterán Jaromír Jágr o postupu Floridy do play off nepochybuje, na jaře hovořil v nadsázce dokonce o Stanley Cupu. Ovšem v klubu to myslí opravdu vážně. Jeho parťák Roberto Luongo má podobný názor.

Šestatřicetiletý brankář se rozpovídal v interview pro klubový web a jednu pasáž věnoval Jágrovi. „Hrál fantasticky, neskutečně pozvedl naši první formaci. Pokud si stejnou výkonnost udrží i v nadcházející sezoně, můžeme myslet hodně vysoko,“ prohlásil Luongo.

Brankář Floridy Roberto Luongo na střídačce.

Brankář Floridy Roberto Luongo.

Podle něj je ohromnou výhodou, že se vedle Jágra mohou učit talentovaní Alexander Barkov s nejproduktivnějším mužem týmu Jonathanem Huberdeauem, kteří s ním nastupovali v útoku. Mladších hokejistů, již mohou od legendárního čísla 68 něco odkoukat, je však mnohem víc.

Právě solidní potenciál je dalším z hlavních důvodů Luongova optimismu. „Loni jsem si nebyl jistý, jak si tým sedne. Bylo tu hodně nových hráčů, což se týkalo i trenérského štábu. Pokud budeme produktivní jako na jaře, pak nemám obavy.“

Florida od Jágrova příchodu opravdu začala válet a vyhrála čtrnáct z jedenadvaceti zápasů. Samotný kladenský patriot nasbíral ve dvaceti duelech v červeném dresu osmnáct bodů (6+12). Tým i díky tomu bojoval téměř až do konce základní části o postup do play off, na nějž mu nakonec scházelo sedm bodů.

Jágr v dresu Panthers.
Jaromír Jágr.

Luongo je přesvědčený, že tentokrát budou mít Panthers naopak sedm bodů k dobru. „Bude to jiné, jsme připraveni udělat další krok. Všichni moc dobře víme, že cílem je postup do vyřazovací části. Nic jiného nebereme.“

Rodák z Montrealu a dvojnásobný olympijský vítěz je zároveň při zemi a tuší, že na Stanley Cup to zatím nebude, ovšem o budoucnosti nejjižnějšího klubu NHL nemá pochyby. „Moc dobře víme, co v tomhle týmu dřímá. Budeme se pořád zlepšovat.“

Slova jsou jedna věc, realita na ledě druhá. Až sezona ukáže, jak na tom Florida s 43letým Jágrem bude. A zda se po čtyřech letech konečně dočká play off, které by v regionu pozvedlo skomírající zájem o hokej.