1. května 2014 20:43 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Máme na čem pracovat, řekl po výhře Špaček. Vypíchl jen výkon Saláka

Asistent reprezentačního trenéra Jaroslav Špaček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Asistent reprezentačního trenéra Jaroslav Špaček | foto: MAFRA - Ondřej Bičiště

STOCKHOLM Přes vítězství 3:2 nad Švédskem nebyl nový asistent u hokejové reprezentace Jaroslav Špaček spokojený s výkonem týmu v prvních dvou třetinách. "Nehráli jsme vůbec dobře, bylo tam hodně chyb. Hlavně ve středním a obranném pásmu, kde jsme nechávali volné hráče mezi kruhy," všiml si bývalý bek.

"Zkoušeli jsme je napadat na zadním mantinelu a propadali jsme. Jen díky Sašovi Salákovi jsme udrželi dobrý výsledek."

Češi drželi po dvou třetinách nerozhodný stav 2:2, už na konci druhé dvacetiminutovky ale mohli strhnout vedení potřetí na svou stranu. Vítěznou trefu nakonec zaznamenal ve 47. minutě Jakub Petružálek.

ČTĚTE VÍCE

"My jsme vždy vedli a Švédové jen dotahovali, což je taky důležité, vytvořili jsme tím na ně tlak. Dokázali jsme si vytvořit šance a dát gól, to je také dobré. Naše hra nebyla uhlazená, zapracovávali jsme další hráče, kteří přišli, trošku to trvá. Švédové hráli dobře, důrazně a možná půlku zápasu nám trvalo, než jsme se s tím vyrovnali," přiznal Špaček.

Do víkendových zápasů s Ruskem a Finskem chtějí trenéři na nedostatcích zapracovat. "Chceme se podívat na video, bylo tam opravdu hodně chyb. Dostali jsme také dva góly v oslabení, to je další věc, kterou musíme nacvičit. Neblokovali jsme střely a našemu gólmanovi jsme při tom nepomohli."

Ve třetí třetině ale podle Špačka přišlo zlepšení. "Stáhli jsme hru na šest obránců, takže to byla další věc, kterou jsme si vyzkoušeli do budoucna. Šlapalo to líp, uzavírali jsme prostor mezi kruhy a Švédové už tolik šancí neměli. Udělali jsme pár změn, tlačili jsme na kluky, aby byli agresivní. Myslím, že se ze začátku trošku báli hrát a byli zaskočení tempem. Začali jsme pak líp bruslit, napadat a jednoduchými přihrávkami jsme Švédy přehrávali. Měli jsme i další šance, že jsme jeli sami na bránu."

Český obránce Tomáš Mojžíš slaví gól proti Švédsku

Český obránce Tomáš Mojžíš slaví gól proti Švédsku

Jaromír Jágr v zápase se Švédskem

Jaromír Jágr v zápase se Švédskem

Hvězda týmu Jaromír Jágr se uvedl hned v 15. vteřině přihrávkou na gól Tomáše Mojžíše a Špaček je rád, že dvaačtyřicetiletý útočník se už na turnaji ve Stockholmu sehrává před světovým šampionátem s mužstvem. "Pro Jardu je to taková startovní pozice. Já si myslím, že třeba nebude spokojený se svým výkonem, ale má nové spoluhráče. Je tu jiný systém než v New Jersey a na větším hřišti," uvedl Špaček.

Podle něj Jágr teprve vyladí formu, ve čtvrtek nastoupil po dvoutýdenní pauze. "Myslím, že se do toho pomalu dostane. Máme další tréninky a další zápasy. Jsme rádi, že je tady dřív, aby si na to zvyknul a i celý mančaft se přizpůsobil. Každý přijde z jiného klubu, tady už jsme na jedné lodi a musíme tlačit náš systém. To je hrozně důležité a věřím, že i Jardovi to bude sedět," dodal Špaček.

ČTK, Lidovky.cz