Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Města lákají fanoušky hokeje na projekce

Sport

  16:40
PRAHA - Fanoušci mohou českým hokejistům na mistrovství světa fandit i jinde než jen doma nebo v restauraci. U příležitosti středečního čtvrtfinále budou v několika městech uspořádány velkoplošné projekce, které nabídnou přímý přenos zápasu s výběrem USA. Nejvíce lidí se tradičně očekává na pražském Staroměstském náměstí, fanoušky však chtějí přilákat i jinde. Naopak v Brně a Ostravě o projekci zatím neuvažují.

Praha nechá umístit dvě velkoplošné obrazovky do centra Staroměstského náměstí. V úterý to novinářům řekl primátor Bohuslav Svoboda. "Chci být optimista a věřit, že budeme moci promítat i nadále a že budeme moci hokejisty na Staroměstském náměstí uvítat," řekl primátor s odkazem na tradici, kdy fanoušci v centru metropole vítají české mistry světa.

Karlovy Vary nabídnou příznivcům hokeje velkoplošnou projekci v Lidovém domě. "Sál je na velkoplošné projekce výborně vybavený, disponuje vším, co je potřeba - je tu zbrusu nový Full HD projektor, výborné ozvučení, občerstvení, bar i všechno nezbytné zázemí," řekl správce Lidového domu Jakub Žikeš. Lidový dům bude otevřen už od 15:00. Návštěvníkům bude k dispozici po celou dobu bar s nápoji a občerstvením. Vstup je zdarma.

Fanoušky láká na veřejné projekce také město Domažlice. Přenosy začnou středečním zápasem českého týmu. "Zveme všechny sportovní příznivce na veřejné promítání v kině Čakan. Vstup je zdarma," informovali pracovníci domažlického infocentra.

V Chebu chtějí zajistit veřejnou projekci, pokud český tým postoupí do finále. Obyvatelům to slíbil místostarosta Tomáš Linda. Také Plzeň zřejmě přichystá na hlavním náměstí přenosy až v případě, že český výběr postoupí do bojů o medaile. "Zřejmě zítra by se mělo rozhodnout. Záleží také na finanční stránce," řekl místostarosta centrálního obvodu Radislav Neubauer.

Brno a Ostrava zatím nic neplánují

Brno žádné veřejné projekce zatím neplánuje, řekl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. "Žádný soukromý subjekt o povolení nepožádal, Brno-střed nic neplánuje," dodal mluvčí radnice Brna-střed Roman Burián. Stejná situace je i v Ostravě.

Hokej na náměstí neuvidí ani v Sokolově. To i přesto, že v centru města je nainstalovaná velkoplošná obrazovka. "Dostali jsme sice nabídku, ale potřebovali bychom licenční povolení, která už nejsme schopni v tak krátkém čase zajistit," vysvětlil ČTK starosta Zdeněk Berka. Čtvrtfinálový zápas českého národního týmu s USA začne ve středu v 16:15.

cap nkr lap krs gi

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!