Pondělí 13. května 2024, svátek má Servác

Michálkova produktivita nestačila k výhře

9:06
NEW YORK - Český hokejista Milan Michálek figuroval ve čtvrtečním utkání NHL v roli asistenta u všech tří branek San Jose.Produktivita čtyřiadvacetiletého útočníka dostala Sharks do tříbrankového náskoku, který však v dalším průběhu zápasu neudrželi a nakonec Minnesotě podlehli 3:4 v prodloužení.

Milan Michálek v akci. foto: ČTK

O obrat Wild se dvěma góly zasloužil Mikko Koivu, jemuž na vítěznou branku přihrával Martin Škoula. Do prodloužení poslal utkání Marek Židlický, který překvapil brankáře Bouchera střelou ze středního pásma.

¨

Český obránce Pavel Kubina se gólem podílel na výhře Toronta 2:1 ve Washingtonu. Rodák z Čeladné skóroval počtvrté z posledních čtyř utkání, když v padesáté minutě poslal Maple Leafs do dvoubrankového trháku. V dresu Toronta si vítěznou premiéru připsal gólman Martin Gerber, který týmu pomohl 37 úspěšnými zásahy a o čisté konto přišel až v závěrečné minutě.