Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Nejhorší start sezony v historii. Jágrovo Jersey se trápí

Sport

  16:04
Na porážky a neúspěchy nejsou v New Jersey zvyklí, ale skoro to vypadá, že se mění časy. Tým kolem Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše se topí v krizi. Takhle děsivý vstup do sezony nikdo nepamatuje.

Jágr v dresu Devils. foto: Getty

Prohrát všech šest úvodních duelů nové sezony? To se New Jersey stalo poprvé, horší výsledek klub nezaznamanal za celou svou existenci (Devils vznikli v roce 1982 přestěhováním z Colorada).

Děsivá čísla podtrhuje fakt, že Jersey jako jediný tým NHL v novém ročníku ještě nezvítězil a fanoušci se začínají obávat, aby se neopakoval loňský neúspěch. To se mužstvo nedostalo do play-off, což bylo teprve potřetí za posledních 23 let.

Mimo play off

Od roku 1990 chybělo New Jersey v play-off jen třikrát. Poprvé v roce 1996, hned po zisku prvního Stanley Cupu, podruhé v roce2011 a naposledy vminulé sezoně.

Vedení, trenér ani hráči si nic takového nepřipouští. Ovšem cesta z krize je zatím v nedohlednu. Pokud to bude takhle pokračovat, může tým nabrat velkou ztrátu, kterou nebude jednoduché dohnat.

I proto se už za mořem začalo spekulovat o nejrůznějších změnách. A první v řadě je samozřejmě kouč Pete DeBoer. "Nesmíme se unáhlit. Věřím těmto hráčům i trenérskému týmu," tvrdí jindy neúprosný manažer Lou Lamoriello.

Jako argument může použít třeba nepovedený krok Philadelphie. I ona nezažívá povedený vstup do sezony (je na tom ještě hůř), a změna kouče na bídných výsledcích nic nezměnila.

Jenže co změnit? Po odchodu Kovalčuka není hráč, který by dokázal vstřelit gól v tu nejdůležitější chvíli a nic na tom nezmění ani Jágr, který by ho měl nahradit. Když už si mužstvo dobře rozehraje zápas, nakonec hloupými chybami o vítězství stejně přijde.

"Dokážeme hrát se soupeři vyrovnaný hokej, pak ale propadneme. Nejlepší výkon jsme předvedli v Edmontonu, ale pak během sedmi minut vyhoříme a stačí to, abychom prohráli," posteskne si gólman Martin Brodeur.

A to je varování, jelikož Jersey vždycky sázelo na precizní defenzivu. "Loni jsme se nedostali do play-off, ale hráli jsme dobře, v řadě zápasů jsme doslova dominovali. Což se teď říct nedá."

Přesto podle Lamoriella není čas na paniku. A podobný názor sdílí i kouč DeBoer, jenž odmítá, že by jeho mužstvo bylo pod tlakem.

"Necítím to tak. Je to o jednom vítězství. Jístě, nikdo nechce prohrávat, nikdo není šťastný ze situace, ve které se nacházíme. Ale nemyslím si, že by to hráče svazovalo."

Jenže cesta z krize se každým dalším fiaskem ještě víc komplikuje. "Myslím, že všechno závisí na lepším dodržování taktiky a vyšším nasazení. Nesmíme dělat zbytečné chyby, pak bude líp," věří Brodeur.

Autor: