Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejhorší start sezony v historii. Jágrovo Jersey se trápí

Sport

  16:04
Na porážky a neúspěchy nejsou v New Jersey zvyklí, ale skoro to vypadá, že se mění časy. Tým kolem Jaromíra Jágra a Patrika Eliáše se topí v krizi. Takhle děsivý vstup do sezony nikdo nepamatuje.

Jágr v dresu Devils. foto: Getty

Prohrát všech šest úvodních duelů nové sezony? To se New Jersey stalo poprvé, horší výsledek klub nezaznamanal za celou svou existenci (Devils vznikli v roce 1982 přestěhováním z Colorada).

Děsivá čísla podtrhuje fakt, že Jersey jako jediný tým NHL v novém ročníku ještě nezvítězil a fanoušci se začínají obávat, aby se neopakoval loňský neúspěch. To se mužstvo nedostalo do play-off, což bylo teprve potřetí za posledních 23 let.

Mimo play off

Od roku 1990 chybělo New Jersey v play-off jen třikrát. Poprvé v roce 1996, hned po zisku prvního Stanley Cupu, podruhé v roce2011 a naposledy vminulé sezoně.

Vedení, trenér ani hráči si nic takového nepřipouští. Ovšem cesta z krize je zatím v nedohlednu. Pokud to bude takhle pokračovat, může tým nabrat velkou ztrátu, kterou nebude jednoduché dohnat.

I proto se už za mořem začalo spekulovat o nejrůznějších změnách. A první v řadě je samozřejmě kouč Pete DeBoer. "Nesmíme se unáhlit. Věřím těmto hráčům i trenérskému týmu," tvrdí jindy neúprosný manažer Lou Lamoriello.

Jako argument může použít třeba nepovedený krok Philadelphie. I ona nezažívá povedený vstup do sezony (je na tom ještě hůř), a změna kouče na bídných výsledcích nic nezměnila.

Jenže co změnit? Po odchodu Kovalčuka není hráč, který by dokázal vstřelit gól v tu nejdůležitější chvíli a nic na tom nezmění ani Jágr, který by ho měl nahradit. Když už si mužstvo dobře rozehraje zápas, nakonec hloupými chybami o vítězství stejně přijde.

"Dokážeme hrát se soupeři vyrovnaný hokej, pak ale propadneme. Nejlepší výkon jsme předvedli v Edmontonu, ale pak během sedmi minut vyhoříme a stačí to, abychom prohráli," posteskne si gólman Martin Brodeur.

A to je varování, jelikož Jersey vždycky sázelo na precizní defenzivu. "Loni jsme se nedostali do play-off, ale hráli jsme dobře, v řadě zápasů jsme doslova dominovali. Což se teď říct nedá."

Přesto podle Lamoriella není čas na paniku. A podobný názor sdílí i kouč DeBoer, jenž odmítá, že by jeho mužstvo bylo pod tlakem.

"Necítím to tak. Je to o jednom vítězství. Jístě, nikdo nechce prohrávat, nikdo není šťastný ze situace, ve které se nacházíme. Ale nemyslím si, že by to hráče svazovalo."

Jenže cesta z krize se každým dalším fiaskem ještě víc komplikuje. "Myslím, že všechno závisí na lepším dodržování taktiky a vyšším nasazení. Nesmíme dělat zbytečné chyby, pak bude líp," věří Brodeur.

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat