Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejlepší střelec hokejové extraligy Petr Ton míří do Komety Brno

Sport

  11:00
PRAHA - Nejproduktivnější hráč uplynulého ročníku hokejové extraligy Petr Ton míří po odchodu ze Sparty do Komety Brno. Čtyřicetiletý útočník zatím smlouvu nepodepsal, vše by se však mělo doladit v průběhu příštího týdne.

Útočník Sparty Petr Ton. foto: ČTK

"Jsme zatím předběžně na všem domluveni, máme o něj velký zájem. Hned od okamžiku, kdy Sparta oznámila, že s ním nepočítá, jsem vstoupil do jednání. Absolvovali jsme několik schůzek," řekl majitel brněnského klubu Libor Zábranský, který je momentálně na dovolené.

Sparťan Petr Ton přebírá od Petra Břízy ocenění za nejproduktivnějšího sparťana v historii klubu

Sparťan Petr Ton přebírá od Petra Břízy ocenění za nejproduktivnějšího sparťana v historii klubu

"Jednáme ještě s dalšími posilami, všechno je ve hře. Může se stát, že během víkendu dostane Ton nabídku z Finska, kam touží jít. A všechno bude jinak. Proto jsem opatrný, jistota bude až po podpisu smlouvy," dodal Zábranský.

"S Kometou jednáme a příští týden by mělo být jasno," napsal Ton, který hledal angažmá od poloviny května, kdy se Sparta rozhodla, že s oporou neprodlouží smlouvu. V holešovickém celku strávil bývalý hráč Kladna, Jokeritu Helsinky nebo Kärpätu Oulu jedenáct let, během kterých se vyšplhal na čelo klubových historických tabulek mezi střelci a nejproduktivnějšími hráči.

Vrátí se Petr Nedvěd?

Hokejový útočník Petr Nedvěd sice po minulé sezoně oficiálně ukončil aktivní kariéru, existuje však možnost, že by opět začal hrát. Dvaačtyřicetiletý veterán by mohl zamířit do Litvínova za svým dlouholetým kamarádem Martinem Ručinským.

Možné spojení s Ručinským nyní připustil sám Nedvěd. "Nebudu to popírat, zájem z jejich strany tam je," řekl.

Současně však potvrdil, že momentálně platí, že ukončil kariéru. "Zároveň se ale může stát, že za měsíc, za dva ve mně bouchnou saze a rozhodnu se vrátit," uvedl účastník olympijských her v Soči.

Momentálně však není ještě jisté, že bude v kariéře pokračovat Ručinský. Třiačtyřicetiletý útočník se každoročně rozhoduje až v průběhu letní přípravy a stejné to bude i letos.

Podle trenéra Komety Vladimíra Kýhose by Ton neměl mít problém do sestavy zapadnout. "Budeme očekávat to, co plnil ve Spartě, to znamená góly, s čímž jsme měli problémy," řekl deníku Sport ještě před dohodou s útočníkem.

Potřebuje taky někoho, kdo mu přihraje, říká trenér Komety

"Pro nás by měl být přínosem, pokud by to dopadlo. Myslím, že většina týmů v extralize by mu vyhovovala, ten počet branek a vůbec bodů tomu napovídá. Potřebuje taky někoho, kdo mu přihraje. Jestli je to pravda, tak budeme mít dost času, abychom vyzkoušeli všechno a našli mu vhodné spoluhráče," dodal kouč.

V Kometě už v minulém ročníku extraligy působil bývalý Tonův spoluhráč ze Sparty obránce Jan Hanzlík a před sezonou se upsal Brnu i další bývalý sparťanský zadák František Ptáček.

Autoři: ,

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...