26. listopadu 2018 14:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Někdejší hráč Komety zemřel ve 21 letech. Jaké jsou příčiny jeho smrti?

Zesnulý slovenský hokejista Kristian Lunter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zesnulý slovenský hokejista Kristian Lunter | foto: Facebook HKM Zvolen

prešov Ještě před dvěma lety nastupoval v kádru hokejistů Komety Brno do 20 let. Nadějný útočník Kristián Lunter, který hrál za prvoligový slovenský Prešov, byl nalezen mrtvý v místním hotelu, kde v tu dobu přebýval. Příčina úmrtí 21letého pravého křídla dosud není známá.

„Obrovská tragédie zasáhla zvolenskou hokejovou rodinu. Ve věku 21 let nás v neděli večer nečekaně navždy opustil Kristian Lunter, odchovanec našeho klubu a v aktuální sezoně hráč prvoligového Prešova,“ stojí na facebookovém profilu extraligového klubu HKM Zvolen, jehož byl Lunter odchovancem.

Lukáš Kašpar /č. 22/ slaví gól Komety
Hokejisté Komety Brno rozehrávají útočnou akci.

Vyhasl život šikovného mladého chlapce, dobrého spoluhráče a hlavně přítele. Všem pozůstalým tímto vyjadřujeme hlubokou upřímnou soustrast. Kiko, odpočívej v pokoji,“ stojí ve vyjádření klubu, z něhož v Prešově hostoval.

Někdejší reprezentant do 20 let strávil většinu své kariéry právě ve Zvolenu. Jen v sezoně 2015/16 přešel do juniorského týmu Komety, v němž odehrál 36 zápasů.

larJaroslav Šindelář

POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy
POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy

Odborníci se shodují na tom, že časté vysedávání dětí u internetu a používání mobilních telefonů může vést k závislosti. Nadužívání digitálních technologií má negativní dopad na jejich zdraví i psychiku. Jaké jsou varovné příznaky a jak situaci řešit?

Najdete na Lidovky.cz