Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Salfický pohřbívá pardubický hokej. Ať skončí, stěžují si fanoušci zastupitelům města

Sport

  6:00
PRAHA - Zametají problémy s životosprávou hokejistů pod koberec. Hromadí funkce v komunální a krajské politice, takže nemají čas na své povinnosti v klubu. Mohou za pád našeho klubu na extraligové dno. To je otevřený dopis, který posílají fanoušci Pardubic zastupitelům města, jež je majoritním vlastníkem Dynama. A kritizují v něm především generální manažer klubu - někdejšího šoumena v brance a mistra světa Dušana Salfického.

Dušan Salfický foto: hcdynamo.cz

Plekanec bude mít dvě angažmá. Kromě Jágrova Kladna posílí i extraligovou Kometu

Primátor Pardubic (za ANO) a zároveň předseda dozorčí rady klubu Martin Charvát. Pardubická trojka za ANO Dušan Salfický, zastupitel pardubického kraje a mimo joné předseda představenstva Dynama. Tiskový mluvčí klubu Jan Hrabal a zároveň pětka pardubické kandidátky za ANO.

Ti všichni jsou trnem v oku rozzlobeným fanouškům Dynama, kteří zastupitelstvu Pardubic poslali otevřený dopis

„Vážené zastupitelky, vážení zastupitelé, my, níže podepsaní fanoušci, si dovolujeme Vás oslovit kvůli neúnosné a neudržitelné situaci v klubu HC Dynamo Pardubice, a.s., protože Vy, jakožto zástupci majoritního vlastníka klubu, jste jediní, kteří mohou danou situaci změnit,“ stojí v úvodu dopisu.

Ty Wishart z Pardubic se raduje z gólu.

„Mnoho z nás je fanoušky klubu již několik desítek let a i přes několikaletý sportovní a morální úpadek se klub stále ještě může chlubit jednou z nejvyšších průměrných extraligových návštěvností (kolem 7 tisíc).“ 

„Navíc, díky fanouškům, přitékají do klubové pokladny nemalé finanční prostředky za zakoupené vstupenky. Jsme vlastně jedním z největších sponzorů klubu a náš názor by měl být slyšet.“

„Proto jsme přistoupili k vyjádření našeho názoru tímto otevřeným dopisem. Jeho sepsání je vlastně zoufalým voláním o pomoc. V klubu naše výhrady nikoho nezajímají, a tak se obracíme na Vás,“ pokračují pardubičtí fanoušci.

Fanouškům se vedle kumulace funkcí představitelů klubu nelíbí ani morální úpadek klubu.

„S morálním úpadkem také souvisí, jak se klub staví, resp. nestaví k opakovanému porušování životosprávy svých hráčů. U jakéhokoliv problému dříve zcela otevřený klub nyní volí taktiku nechat problém vyhnít, vše popírat a tutlat,“ poukazuje na zjištěný kokain v krvi obránce Petra Čáslavy, který je zároveň členem dozorčí rady klubu.

Dávid Skokan z Pardubic se raduje z gólu.

Fanoušky navíc štve i fakt, že místo odchovanců spoléhá A tým, který je v současné době až na 13. místě tabulky, na mladé, neprověřené hráče z Ruska. 

„Na úkor odchovanců hrají neznámí Rusové, jejichž sportovní přínos je nulový. Loňskou sezónu jsme měli ohromnou porci štěstí a uhráli jsme shodou mnoha šťastných okolností 6.místo, které však objektivně bylo nad poměry klubu.“

„Takové štěstí se však neopakuje příliš často a letos po odehrání takřka 40% zápasů míříme do nejistých vod baráže. Jak těžký je potom případný návrat mezi elitu se můžeme zeptat v Budějovicích nebo na Kladně.“

Za alarmující pak fanoušci považují, jak se členové představenstva klubu chovají k slouholetým sponzorům.

„Neobsazené reklamní plochy jsou naprostým selháním obchodního oddělení, které ani po loňském šestém místě v tabulce nedokázalo oslovit dostatek sponzorů a náš rozpočet je tak velmi pravděpodobně nižší než tomu bylo v předchozí sezóně.“

„Dle informací lidí z firem působících v pardubickém regionu nedochází k ativnímu osobnímu oslovování firem jako v minulosti a péče o stávající sponzory má k ideálu také velmi daleko. Jakou motivaci mají sponzoři dávat peníze do firmy, která spíš než úspěšný sportovní klub semknutý s fanoušky připomíná politickou trafiku?“ ptají se fanoušci.

Pardubický obránce Ty Wishart mezi útočníky Zlína Jiřím Karafiátem (vlevo) a...
Utkání 16. kola hokejové extraligy: HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice, 3....

Od zastupitelů proto chtějí, aby představenstvo obsadili profesionálové, kteří nebudou zatížení povinnostmi jinde. Zároveň si přejí větší finanční podporu města, jak bývá zvykem v jiných extraligových městech. A především si přejí transparentnost jednání představitelů klubu. 

„Pokud nedojde k vyřešení těchto věcí, tak bude pokračovat stávající pomalé umírání dříve slavného klubu, který ještě před nemnoha lety byl nejsilnější hokejovou značkou v celé republice.“

„Svou nečinností pod tím budete podepsání i Vy. Teď máte jednu z posledních, ne-li poslední, možnost udělat něco, aby Vaše jméno nebylo zapsáno pod zlikvidováním jednoho z nejslavnějších klubů české hokejové historie,“ zakončují fanoušci.