Středa 12. června 2024, svátek má Antonie
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mistr světa Prospal zuří: Strašný, co my hrajeme. Já se obleču sám ještě a zavolám Dvořákovi

Sport

  11:45
České Budějovice - Dvojnásobný mistr světa a olympijský medailista Václav Prospal je proslulý svou impulzivní povahou, díky níž si sjednává respekt i jako trenér. A nebojí se to rozjet ani na pozápasových tiskových konferencích. Po pondělní prohře jeho Českých Budějovic v Chance lize doma s Frýdkem-Místkem 3:4 nenechal na svých hráčích nit suchou.

Plekancův příchod je pro nás dar z nebes, říká Jágr. Kdy obě hvězdy nastoupí?

V létě se rozhodl opustit své tři děti a slunnou Floridu, aby pomohl vytáhnout rodné České Budějovice zpět do extraligy.

Po ideálně rozjeté sezoně se však nyní vše zadrhlo. Před týdnem totiž Jihočeši klesli z první příčky, protože jim bylo odebráno 6 bodů kvůli neoprávněnému startu hráčů.

České Budějovice inkasovaly vždy v úvodu třetin.

To se podepsalo na hráčích natolik, že Motor doma prohrál minulý týden 0:4 s Třebíčí a v pondělí znovu před vlastními diváky s Frýdkem-Místkem.

Už osmibodová ztráta na vedoucí Jihlavu, ale především špatný výkon jeho hráčů v úvodu třetin dohnaly 43letého Prospala k nepříčetnosti.

„To je prostě strašný, strašný ty vstupy do třetin. Já nevim, já možná snad se vobleču sám ještě ty vole, nebo já nevím,“ uvedl bývalý útočník, který odehrál 19 sezon v zámoří a pak byl mimo jiné asistentem reprezentačního kouče Josefa Jandače.

„Zavolám (Radku) Dvořákovi ještě na Floridu, ty vole, aby mi sem přišel, vole, vodehrát první střídání.“

Trenéři Josef Jandač a Václav Prospal na české střídačce.
Václav Prospal, nejproduktivnější Čech uplynulého ročníku NHL.

„(Andrewovi) Ferencovi vole někam do Kanady, bůhvíkde bydlí...“ zavzpomínal na bývalé spoluhráče z Českých Budějovic, s nimiž při výluce NHL v sezoně 2004/05 vybojoval právě postup do extraligy.

Prospal především nedokázal pochopit fakt, že Frýdek-Místek k zápasu cestoval přes celou republiku, přesto to byli jeho hráči, kdo od úvodu zápasu působil na ledě aktivněji.

„Když nehraješ hokej celejch šedesát minut, nemůžeš vyhrát zápas. Nemuseli jsme nikam cestovat, netrávili jsme celý den v autobusu, měli bysme bejt připravení maximálně na začátek zápasu, ale co se stane? Bum, vletíš do třetiny a dostaneš góla.“ 

„Když nejsi připravenej hrát celejch šedesát minut, urazíš hokejovýho boha. Tady totiž nehrají nazdárci. Nemůžeš vyhrát, když to nepochopíš. Naši hráči musí udělat rozdíl v prvním střídání, ne aby nás přehrál soupeř,“ dodal Prospal.

Autor:

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...