Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva

Rittichovi se návrat do brány nepovedl, Calgary pětkrát inkasovalo. Mezi střelce se zapsal i Nosek

Nosek otevřel v šesté minutě z dorážky skóre a připsal si osmou trefu v sezoně. foto: ČTK

New York - Útočník Tomáš Nosek překonal v NHL Davida Ritticha a jednou brankou pomohl Vegas k výhře 5:3 na ledě Calgary. Český gólman, který zůstal předchozí tři zápasy jen na střídačce, inkasoval čtyřikrát z 31 střel. Do branky se v nedělním programu NHL postavil i Pavel Francouz, který přispěl 22 zákroky k vítězství Colorada 4:3 v San Jose.

San Jose - Colorado 3:4

Nosek otevřel v šesté minutě z dorážky skóre a připsal si osmou trefu v sezoně. Vegas vedlo na začátku prostřední třetiny už 3:0. Nejdříve zvýšil v přečíslení dva na jednoho Nick Holden a poté využil přesilovou hru Max Pacioretty. Calgary se nevzdalo a v 57. minutě dokonce vyrovnalo na 3:3. Sedmdesát sekund před koncem ale rozhodl Shea Theodore, jehož střelu z levého kruhu ještě tečoval bránící Andrew Mangiapane. Pátý gól padl při hře bez brankáře.

Rittich inkasoval čtyřikrát z 31 střel.
Poté se český gólman vytáhl, do lapačky ukryl únik Evandera Kanea.

Francouz inkasoval jako první, v přesilové hře ho překonal střelou do odkryté branky Joe Thornton. Colorado otočilo trefami Nathana MacKinnona a Gabriela Landeskoga, ale ze sólového úniku vyrovnal se zakončením mezi betony Melker Karlsson. Poté se český gólman vytáhl, do lapačky ukryl únik Evandera Kanea. Hosté následně dvěma brankami odskočili a San Jose už jen v poslední minutě zápasu zkorigovalo výsledek.

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...