Čtvrtek 22. října 2020svátek má Sabina 5 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Hokej

Nova šetří. Vrchol olympiády - Crosbyho a spol. - chce prodat ČT

Čeští hokejisté | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čeští hokejisté | foto: ČTK

PRAHA Hokejový turnaj ze zimních olympijských her v Soči v roce 2014 by nakonec měla vysílat Česká televize. Nova, která získala vysílací práva loni na podzim, je nabídla právě veřejnoprávní televizi. Nova údajně ale nadále počítá se zařazením vybraných zápasů na placených kanálech Nova Sport a Voyo.

Komerční televize se ho chce z úsporných důvodů zbavit, byť na jeho přípravě lidé z Novy intenzivně pracovali přes půl roku, a nabízí ho České televizi, která zatím na olympiádu měla vždy monopol. Přitom ještě loni v říjnu generální ředitel Novy Jan Andruško nadšeně říkal: "Ze zisku vysílacích práv na olympijské hry mám obrovskou radost, zejména získání práv na hokejový turnaj v Soči je pro Novu skvělá zpráva. Jsem přesvědčený o tom, že kanály skupiny Nova přinesou olympijské hry v Soči a Rio de Janeiru v té nejvyšší kvalitě, kterou si český divák bezesporu zaslouží." Jenže ten před pár dny oznámil, že koncem října končí a následně skončil i celý olympijský projekt.

Sama televize prostřednictvím svého ředitele komunikace Josefa Koukolíčka poslala iDNES následné vyjádření: "Na uvedené spekulace nechceme reagovat." Zatím se nevyjádřila ani Česká televize, výkonný ředitel ČT Sport Jiří Ponikelský v SMS zprávě napsal: "Omlouvám se, jsem na dovolené. Jsou to spekulace. Prosím, kontaktujte naše tiskové oddělení."

Za něj se pak odpoledne vyjádřila Daniela Němcová, ředitelka Komunikace a marketingu: "Česká televize nemá důvod nastalou situaci komentovat, přípravy České televize na účast na ZOH 2014 v Soči probíhají dle plánovaného harmonogramu. V případě, že obdržíme relevantní oficiální nabídku ze strany TV Nova, určitě ji zvážíme."

Mezinárodní olympijský výbor prodal televizní práva pro příští dvě olympiády dvakrát. Pro volně šířený signál je získala s výjimkou hokeje Česká televize, pro své placené kanály Nova. Může se tak stát, že se například přenosy ze závodů rychlobruslařky Martiny Sáblíkové objeví souběžně v České televizi i na Nova Sport. Jen na hokej měla Nova exkluzivitu a na ČT se měly objevovat pouze šoty. Ovšem jak to bude v únoru doopravdy?

, ,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Löw přestal být mezi fanoušky Německa oblíbený. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Löw přestal být mezi fanoušky Německa oblíbený. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Löw přestal být mezi fanoušky Německa oblíbený. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...