Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Odehrajeme pět zápasů, budeme daleko od rodin a to celé kvůli ničemu, kritizuje Karlsson pokračování NHL

Erik Karlsson (uprostřed). foto: AP Photo/David Zalubowski

New York - Návrat hokejové NHL je stále v nedohlednu, její hlavní komisionář Gary Bettman sice stále věří v kompletní dohrání, někteří hokejisté ale už dávají najevo svůj nesouhlas. Erik Karlsson, jedna z opor týmu San José Sharks, by se k nynějšímu ročníku například vůbec nevracel a začal by až tím dalším.
  13:27

Pro San Jose Sharks to jsou dvě velmi rozdílné sezony. V té minulé se Žraloci probojovali v play-off až do finále konference, v němž podlehli v šesti zápasech pozdějšímu držiteli Stanley Cupu St. Louis.

V té současné je to o poznání horší.

San Jose se propadlo až na poslední místo Západní konference, kde už je i bez teoretické šance na play-off. Je ale více než pravděpodobné, že zbylá utkání bude muset dohrát.

Erik Karlsson (uprostřed).
Dallas Stars se radovali ze čtvrtého triumfu v řadě. Brett Ritchie (25) a Erik...

„Nám může být samozřejmě jedno, jak bude sezona pokračovat. Na druhou stranu si dokážu představit, jak hrozné je to pro hráče, kteří jsou v úplně jiné pozici,“ nechal se slyšet Karlsson v rozhovoru pro NBC.

„Kdyby se tohle všechno dělo v loňském roce, cítil bych se teď jinak. Byli jsme jedni z favoritů na postup a i celkoví na vítězství Stanley Cupu,“ pokračoval. „Ale teď nevidím důvod, proč bychom se k sezoně měli vracet. Odehrajeme pět zápasů, budeme daleko od rodin a přátel, a to celé kvůli ničemu,“ dodal Karlsson.

Na možném dokončení sezony operuje vedení NHL s množstvím scénářů, tím nejreálnějším je dohrát soutěž na dvou až čtyřech stadionech, kde by se protočilo větší množství týmu, přičemž by zůstaly prázdné tribuny.

„Nechci znít jako nenapravitelný optimista, ale zrušení sezony by bylo příliš jednoduché řešení. Znamenalo by to, že jste se přestali snažit. Věřím, že dostaneme možnost dohrát ročník,“ věří komisionář NHL Gary Bettman. 

Autor:

Veletrh FOR KIDS: Užijte si zábavný víkend se svými dětmi!
Veletrh FOR KIDS: Užijte si zábavný víkend se svými dětmi!

Veletrh hraček, her a potřeb pro děti FOR KIDS proběhne ve dnech 20. až 22. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Jeho letošní ročník bude výjimečný...