2. listopadu 2011 21:11 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Ovečkin nehrál a urazil se. 'To je nepřijatelné'

Washington (Ovečkin) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Washington (Ovečkin) | foto: Reuters

WASHINGTON/PRAHA Žhavým tématem v NHL je rozhodnutí trenéra Capitals Bruce Boudreaua, který při závěrečné hře bez brankáře a ve snaze o vyrovnání duelu s Anaheimem nechal na střídačce sedět kapitána Alexandra Ovečkina. Vsadil na jiné hráče, což se vyplatilo. Washington totiž v prodloužení dokonal obrat.

Do závěrečné sirény zbývala minuta a půl a domácí kouč si vzal oddechový čas. Kolem něj se sjelo několik hráčů, Ovečkin ale zůstal za děním. Pak se divil, když na něj kouč neukázal. "Dal jsem tam hráče, kterým jsem věřil, že dají gól," řekl Boudreau.

Kontroverzním rozhodnutím rozdělil fanoušky na dva tábory. Nečekaný tah ale "Caps" vyšel. V poslední minutě vyrovnal Backstrom, jenž o výhře rozhodl i v prodloužení. "Ward a Laich hráli neuvěřitelně. Jednoduše to bylo rozhodnutí trenéra," řekl Ovečkin bezprostředně po konci utkání.

V šatně se už ale s novináři odmítl bavit. "V takových situacích se musí zachovat jinak. Ukázat víc respektu vůči trenérům i celému týmu," okomentoval záležitost analytik televize Versus Mike Keenan. "Podobné chování je nepřijatelné. Tyto detaily ukazují, proč Capitals dosud nejsou šampiony."

Washington Capitals (Vokoun a Ovečkin)

Ovečkin a Vokoun se potkali v jednom týmu. Dokáží dovést tým až na vrchol?

Ovečkin na ledě strávil necelých osmnáct minut, což je pro něj nezvykle malá porce důvěry. V minulosti totiž běžně hrával 25 minut.

Před sezonou šly přitom z Washingtonu zprávy, jak se změnil. Že se konečně stal pravým vůdcem. "Obětuje daleko více pro tým a stává se z něj opravdový lídr. Už pro něj není tak důležité, jestli v zápase vstřelí branku, ale je na něm vidět obrovská radost, když tým šlape a vyhrává. Myslím, že i on sám cítí, že je pro tým ještě důležitější než dřív," tvrdil ještě koncem října brankář Tomáš Vokoun.

Celá situace ale znázorňuje opak. Ovečkin nepodřídil vše tomu, aby profitoval tým. Urazil se, když se nestal jeho hlavní součástí. Když trenér prostě vsadil na jiné.

Washington v létě posílil hlavně na brankářském postu. Přišel totiž Vokoun. A hned se o týmu z hlavního města USA začalo mluvit jako o výběru, který je nejsilnějším kandidátem na zisk Stanley Cupu.

Tak jako Ovečkin, se ale šampioni nechovají. Změní svůj přístup včas, nebo "Capitals" vypadnou v play off opět předčasně?

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.