7. listopadu 2012 11:36 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Pavelec: Nebyl důvod pozvánku do reprezentace odmítnout

Brankář Liberce Ondřej Pavelec po druhém gólu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář Liberce Ondřej Pavelec po druhém gólu | foto: ČTK

PRAHA Hokejového brankáře Ondřeje Pavelce sice nezastihl úvod sezony v nejzářivější formě a ani Liberci, který posílil během výluky NHL, se nedařilo, přesto neviděl důvod, proč by měl odmítnout pozvánku reprezentačního kouče Aloise Hadamczika pro turnaj Karjala.

Ačkoliv si sám uvědomuje, že jeho výkony zůstaly několikrát za očekáváním, zůstává nad věcí. I proto, že podobná období již v kariéře párkrát zažil. "Vždy rád přijedu. Jsem v pohodě a zdravý. Vůbec jsem nepřemýšlel, že bych to měl odmítnout. Jsem rád, že tady jsem a měl jsem ten více než měsíc kde chytat," řekl Pavelec novinářům.

Krizemi si podle svých slov prošel jak v Atlantě, tak i ve Winnipegu. "A bylo to někdy i horší než teď v Liberci. Nikdy mě však nenapadlo, že bych se na to měl vykašlat a odejít," uvedl pětadvacetiletý gólman. "Když se vám nedaří, je jen na vás, jak se z toho dostanete." Sám v takových situacích nic nemění a nepanikaří. "Beru to tak, že zítra může být úplně jiný den. Když se začne rychle něco měnit kvůli pár nezdarům, bývá to často spíš na škodu," myslí si Pavelec.

"Hokej je týmový sport. Vynikají individuality, ale je to na sobě závislé. Aby byl gólman v pohodě, potřebuje ten tým před sebou a zrovna tak i naopak. Netřeba si nic nalhávat - můj výkon v některých zápasech nebyl, jaký by měl být, to viděli asi všichni," přiznal podíl viny za špatné výsledky Bílých Tygrů.

Na sraz ovšem dorazil v lepším rozpoložení díky úspěšnému vystoupení v posledním extraligovém duelu. Zatímco v pátek podlehl Liberec doma ostudně Plzni 1:8, v neděli po výhře 5:1 odvezl body ze Zlína. "Něco jsme si v kabině řekli. Je ale pravda, že jsme toho za ten měsíc nakecali už dost. Vyústilo to nakonec v to, že se odvolal trenér. Sám bych taky rád věděl, čím najednou přišla ta změna," přemítal Pavelec.

Jelínkovo odvolání bylo pro Pavelce zvláštní

Zda sehrálo roli i odvolání kouče Mariana Jelínka, hodnotit nechtěl. "Každý trenér má svoje plusy i minusy a já tam určitě nejsem od toho, abych to hodnotil. Já se vždycky všude soustředil na sebe. Ale je pravda, že v té situaci, kdy se odvolal trenér, jsem byl poprvé. Bylo to trochu zvláštní," připustil Pavelec.

Výhra i povedený výkon mu dodaly sebedůvěru. "Je fajn přijet na sraz v pohodě. Ale to já byl celý ten měsíc, cítil jsem se dobře. Že se nedařilo mně osobně ani týmu, to k tomu sportu tak nějak patří. Jsme samozřejmě někde, kde bychom být nechtěli, ale asi by to nebylo ono, kdyby se úplně všem dařilo," prohlásil Pavelec.

Do neděle měl smlouvu s Libercem a zatím neví, co bude dál. "Ze zámoří jdou zprávy, že se zase začalo jednat. Ale teď se soustředím na nároďák a co bude potom, to neřeším. Ale nevylučuji, že bych v Liberci zůstal. Musí však být zájem z obou stran," uvedl.

I po reprezentační pauze touží hrát zápasy, ale umí si představit i to, že by nějakou dobu nechytal. "I taková situace může nastat. Hlavním problémem teď asi zase bude, kdo zaplatí pojistku," řekl Pavelec.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA VÝVOJE - KONSTRUKTÉR

Advantage Consulting, s.r.o.
Zlínský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč