6. prosince 2012 23:59 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Reprezentační hokej čeká změna. Konečně

Zápas Euro Hockey Tour, Karjala Cup Česko - Finsko, český hokejista Jakub Krejčík a Fin Juha-Pekka Haataja (vpravo)  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zápas Euro Hockey Tour, Karjala Cup Česko - Finsko, český hokejista Jakub Krejčík a Fin Juha-Pekka Haataja (vpravo) | foto: ČTK

PRAHA Zkuste si upřímně přiznat, jestli byste si koupili lístek na zápas Finsko–Rusko. Nebo si položte otázku, zda někoho v Rusku zajímá souboj Švédska s Finskem. Podobně uvažuje i většina hokejových velmocí, které chtějí zrušit podnik zvaný Euro Hockey Tour a nahradit ho mistrovstvím Evropy hraným po celou sezonu formou dvojzápasů.

Jako je to běžné ve fotbalových pohárech.

Nový projekt by mohl nastartovat už v roce 2014 a chce se říct: Konečně! Skeptici sice namítnou, že je nevzrušuje zápas s Norskem, ale vzpomeňte, jak Čechům tenhle soupeř zavařil na MS 2010.

Outsideři v posledních letech rostou a rozhodně nebude na škodu, pokud budou čím dál víc konkurovat silné evropské čtyřce. K tomu jim pomohou právě duely s Čechy, Rusy, Švédy a Finy. Hokej pak bude ještě atraktivnější.

Jaroslav Tomas

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!