Úterý 19. ledna 2021svátek má Doubravka 1 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Pavelec: Už jsem nečekal, že bych mohl v NHL chytat. Jsem na nejlepší adrese v Americe

Ondřej Pavelec vyhlíží lepší zítřky na golfovém hřišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Pavelec vyhlíží lepší zítřky na golfovém hřišti. | foto: MAFRA - Michal Šula

vysoký újezd Na konci srpna oslaví třicátiny. Vypadalo to však, že v ideálním hokejovém věku bude muset opustit NHL. Winnipeg o něj totiž ztratil zájem a zdálo se, že se po 12 letech v zámoří vrátí do Evropy. Hned v první den přestupů však po něm sáhl New York Rangers a podepsal s ním roční smlouvu na 1,3 milionu dolarů. Počítá se s tím, že by jako dvojka měl krýt záda legendárnímu Švédovi Henriku Lundqvistovi.

Pavelec si našel čas, aby se zúčastnil už čtvrtého ročníku exhibičního golfového turnaje pro současné a bývalé české hokejisty, který pořádají Petr Nedvěd s Martinem Ručinským na golfovém hřišti Albatross ve Vysokém Chlumci.

Setkal se tam spolu s někdejšími spoluhráči z Kladna Michalem Frolíkem či Jiřím Tlustým a několika dalšími českými reprezentanty.

Ondřej Pavelec vyměřuji dráhu před puttováním.
Ondřej Pavelec kontroluje let míčku po odpalu.

Ondro, jaká byla vaše reakce na to, že si vás jako dvojku vybrali newyorští Rangers?
Žádnou jistotu ještě nemám, vždycky záleží na tom, jak se mi povede kemp. Jsem ale moc rád, že si mě vybrali, je to jedna z nejlepších organizací v NHL a město je taky super. Dá se říct, že jsem na nejlepší adrese v Americe. Abych se přiznal, už jsem vůbec nečekal, že bych takovou nabídku dostal. Ale dopadlo to nejlíp, jak mohlo.

Takže jste musel být o to víc překvapený, když nabídka od Rangers přišla, že?
Odmítl jsem nabídku z Ruska a čekal jsem až do prvního července, co se stane. Absolutně jsem nevěděl, co se mnou bude, netroufal jsem si odhadovat svou pozici. Radši jsem se proto nestresoval. Byl jsem moc o to víc rád, když ta nabídka přišla.

Jak se na angažmá ve „velkém jablku“ těšíte?
Hrozně moc se těším na to, až budu na jednom tréninku s Henrikem Lundqvistem, až zapadnu do nový organizace, týmu, kterej je podle mě velmi silnej a má špičkovýho trenéra gólmanů. Radši od toho ale nečekám nic velkýho, přijedu do kempu co nejlíp připravenej a snad to vyjde.

Ondřej Pavelec zasahuje.

Kdy se do New Yorku vůbec chystáte?
Kemp začíná 12. září, ale já tam pojedu už týden předem, abych se mohl podívat na tenisový US Open a zařídil si v New Yorku nějaké věci kolem bydlení. Mám spoustu známejch kluků, který v New Yorku hráli, takže mi o tom už řekli svý. Já si určitě nechám poradit, abych věděl, jak se tam věci mají.

Setkali jsme se na golfu. Jak často se k němu mimo sezonu dostanete?
Hraju pravidelně už tři roky, obrovsky mě to chytlo a jsem tak nadšenej, že golf hraju v létě skoro každej den.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Ondřej Pavelec vyhlíží lepší zítřky na golfovém hřišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Ondřej Pavelec vyhlíží lepší zítřky na golfovém hřišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Ondřej Pavelec vyhlíží lepší zítřky na golfovém hřišti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!