Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Po fotbalu se dočkal i hokej. Ministerstvo zdravotnictví povolilo start extraligy

Hráči Hradce Králové se radují z gólu. foto: ČTK

Praha - Hokejová extraliga dnes dostala výjimku od ministerstva zdravotnictví a po téměř měsíční koronavirové přestávce se může znovu hrát. Soutěž opět začne čtyřmi zápasy v sobotu. Všechny týmy se do extraligy zapojí v pondělí, kdy je na programu kompletní 15. kolo.
  18:53

„Ministerstvo zdravotnictví schválilo hygienicko-protiepidemické podmínky, za kterých může dojít ke znovuzahájení soutěžních utkání Tipsport extraligy. Potom, co je potvrdily Národní sportovní agentura s Českým svazem ledního hokeje, se extraliga znovu rozeběhne v sobotu,“ uvedl svaz v tiskové zprávě.

Extraliga dnes dostala povolení k soutěžním zápasům stejně jako dvě nejvyšší fotbalové ligy. Všechny mohou pokračovat za předpokladu, že splní přísná hygienická opatření, především pravidelné testování na covid-19.

„Vzhledem k současné situaci nebyla jednání jednoduchá, ale s výsledkem jsem spokojen, neboť umožňuje restart nejvyšší soutěže. Chci poděkovat vládě, zástupcům ministerstva zdravotnictví a zvlášť Milanu Hniličkovi za úsilí, které hledání smysluplného řešení věnovali. Pomohli tak nejen hokeji, ale sportu a sportovním fanouškům vůbec,“ řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Všichni hráči, rozhodčí a členové realizačních týmů budou povinni absolvovat před utkáním vyšetření metodou RT-PCR. Vyšetření nesmí být starší než 48 hodin s tím, že v případě, že klub sehraje během kalendářního týdne tři a více utkání, stačí testovat v pondělí a ve čtvrtek.

Brankář Liberce Petr Kváča a David Dvořáček ze Sparty.
Nová sparťanská akvizice Filip Chlapík.

Povinné vyšetření metodou RT-PCR se však nevztahuje na osoby, které onemocnění covid-19 prodělaly, nemají klinické příznaky, prošly předepsanou karanténou a od jejichž prvního pozitivního výsledku testu neuplynulo více než 90 dní.

Hrát se bude bez diváků v hledištích. Počet osob přítomných na zimním stadionu nesmí při utkání přesáhnout 200. Pořadatelé jsou povinni zajistit u osob vstupujících do areálu změření teploty a vyplnění formuláře pro případnou kontrolu ze strany zdravotnických institucí.

Všichni v hale - s výjimkou hráčů a rozhodčích při tréninku a v průběhu utkání - musejí nosit roušky či respirátory. „Buďme zodpovědní i mimo zimní stadiony,aby se situace zlepšovala a k hokeji se co nejdříve mohly vrátit také další kluby a zejména mládež,“ nabádal Král.

Sobotní restart extraligy obstarají dohrávaná utkání Třinec - Brno, Litvínov - Plzeň, České Budějovice - Karlovy Vary a Sparta - Pardubice. Nejvyšší soutěž se hrála naposledy 11. října, následně byly z rozhodnutí vlády přerušeny všechny profesionální soutěže v Česku.

Hokejisté v minulých týdnech ani nemohli trénovat v halách, omezení přípravy na krytých sportovištích skončilo ve středu. Kluby trénovaly v zahraničí nebo na nekryté ledové ploše v Dobříši.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat