Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Po fotbalu se dočkal i hokej. Ministerstvo zdravotnictví povolilo start extraligy

Hráči Hradce Králové se radují z gólu. foto: ČTK

Praha - Hokejová extraliga dnes dostala výjimku od ministerstva zdravotnictví a po téměř měsíční koronavirové přestávce se může znovu hrát. Soutěž opět začne čtyřmi zápasy v sobotu. Všechny týmy se do extraligy zapojí v pondělí, kdy je na programu kompletní 15. kolo.
  18:53

„Ministerstvo zdravotnictví schválilo hygienicko-protiepidemické podmínky, za kterých může dojít ke znovuzahájení soutěžních utkání Tipsport extraligy. Potom, co je potvrdily Národní sportovní agentura s Českým svazem ledního hokeje, se extraliga znovu rozeběhne v sobotu,“ uvedl svaz v tiskové zprávě.

Extraliga dnes dostala povolení k soutěžním zápasům stejně jako dvě nejvyšší fotbalové ligy. Všechny mohou pokračovat za předpokladu, že splní přísná hygienická opatření, především pravidelné testování na covid-19.

„Vzhledem k současné situaci nebyla jednání jednoduchá, ale s výsledkem jsem spokojen, neboť umožňuje restart nejvyšší soutěže. Chci poděkovat vládě, zástupcům ministerstva zdravotnictví a zvlášť Milanu Hniličkovi za úsilí, které hledání smysluplného řešení věnovali. Pomohli tak nejen hokeji, ale sportu a sportovním fanouškům vůbec,“ řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Všichni hráči, rozhodčí a členové realizačních týmů budou povinni absolvovat před utkáním vyšetření metodou RT-PCR. Vyšetření nesmí být starší než 48 hodin s tím, že v případě, že klub sehraje během kalendářního týdne tři a více utkání, stačí testovat v pondělí a ve čtvrtek.

Brankář Liberce Petr Kváča a David Dvořáček ze Sparty.
Nová sparťanská akvizice Filip Chlapík.

Povinné vyšetření metodou RT-PCR se však nevztahuje na osoby, které onemocnění covid-19 prodělaly, nemají klinické příznaky, prošly předepsanou karanténou a od jejichž prvního pozitivního výsledku testu neuplynulo více než 90 dní.

Hrát se bude bez diváků v hledištích. Počet osob přítomných na zimním stadionu nesmí při utkání přesáhnout 200. Pořadatelé jsou povinni zajistit u osob vstupujících do areálu změření teploty a vyplnění formuláře pro případnou kontrolu ze strany zdravotnických institucí.

Všichni v hale - s výjimkou hráčů a rozhodčích při tréninku a v průběhu utkání - musejí nosit roušky či respirátory. „Buďme zodpovědní i mimo zimní stadiony,aby se situace zlepšovala a k hokeji se co nejdříve mohly vrátit také další kluby a zejména mládež,“ nabádal Král.

Sobotní restart extraligy obstarají dohrávaná utkání Třinec - Brno, Litvínov - Plzeň, České Budějovice - Karlovy Vary a Sparta - Pardubice. Nejvyšší soutěž se hrála naposledy 11. října, následně byly z rozhodnutí vlády přerušeny všechny profesionální soutěže v Česku.

Hokejisté v minulých týdnech ani nemohli trénovat v halách, omezení přípravy na krytých sportovištích skončilo ve středu. Kluby trénovaly v zahraničí nebo na nekryté ledové ploše v Dobříši.

Autor:

Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku
Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku

V Moravské metropoli se rozkládá zábavní park BRuNO, který přináší nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek jak pro děti, tak i pro dospělé. Maskot...